Šľachtit(eľ)ské aféry 4: Víno kráľov a kráľ vín a.k.a. Rizling rýnsky

Víno kráľov a kráľ vín

Rizling rýnsky je klasická nemecká odroda viniča, ktorá má dlhú históriu a poskytuje jedno z najušľachtilejších bielych vín. Ide o najkvalitnejšiu odrodu severných vinohradníckych oblastí a predpokladá sa, že jej domovinou je údolie horného toku rieky Rýn. Rizling podľa najnovších genetických analýz vznikol zrejme spontánnym krížením odrôd HeunischTramín, ktorú na toto územie priniesli už Rimania na prelome letopočtov.

legendary-rhine-and-moselle-2014-new Vinice pri toku rieky Rýn

Rizlingu rýnskom sa hovorí, že je vínom kráľov a kráľom vín. V Nemecku mu nepovedia inak než jednoducho „Rizling“ – pretože žiadny iný sa u nich nepestuje a žiadny iný ani neuznávajú. S odrodou Rizling vlašský nemá okrem názvu nič spoločné.

CHVÁLA MNÍCHOM A ONESKORENEJ POŠTE

Prvé písomné zmienky o pestovaní Rizlingu pochádzajú z 15. storočia z oblasti horného toku Rýna. Najstaršia z nich je z 13. marca 1435 a našla sa v pivničných záznamoch vznešeného grófa Johana IV. z Katzenelnbogenu v Rüsselsheime (malom kniežatstve na Rýne), kde sa píše, že istý Klaus Kleinfish kúpil šesť koreňov Rizlingu rýnskeho za 22 šilingov.

Vedeli ste, že. . . ?
...
Existujú aj ďalšie údajné „prvé výsadby“ tejto odrody, od Alsaska až po Rakúsko, tie však nie sú písomne doložené. Rovnako nedoložený je aj príbeh zo 14. storočia, ktorý hovorí, že keď cisteriánski mnísi v Eberbachu ochutnali ľahké červené vína z Francúzska, nad tými svojimi si len smutne povzdychli. Rozhodli sa preto zlikvidovať všetku výsadbu a ponechať len biele odrody, vďaka čomu sa začala šíriť odroda Rizling. Z Porýnia sa rozšírila do údolia Mosely a postupne do všetkých vinohradníckych oblastí Nemecka.

schloss-johannisberg Benediktínske opátstvo Schloss Johannisberg v Porýní

Spočiatku sa však odroda netešila veľkej obľube, pretože sa dlho vysádzala a zbierala spolu s inými. Keďže Rizling je neskorá odroda, zmiešané výsadby jej nevyhovovali a kvôli predčasnému zberu nemohli vyniknúť jej jedinečné kvality a typický odrodový charakter. Ten bol objavený viac-menej náhodou až koncom 18. storočia – vďaka oneskorenej pošte a trpezlivým mníchom z benediktínskeho kláštora Schloss Johannisberg v Porýní.

Podľa legendy prišiel v roku 1775 do kláštora posol a priniesol oficiálne povolenie na zber hrozna od priora Rádu, ktorý však sídlil až vo vzdialenej Fulde. Posla navyše cestou prepadli, takže kým stihol správu doručiť, veľká časť hrozna vo viniciach kláštora bola už napadnutá ušľachtilou plesňou sivou. Jedna verzia legendy hovorí, že mnísi napadnuté hrozno rozdali roľníkom, ktorí si z neho doma vyrobili chutné sladké víno, a zvyšok je už známa história. Podľa inej verzie mnísi napriek napadnutej úrode trpezlivo čakali, kým dorazí povolenie, po zbere oddelili zdravé hrozno od napadnutého, a potom spracovali každé zvlášť. Aké bolo ich prekvapenie, keď z hrozna napadnutého botrytídou vzniklo ešte lepšie víno, než aké dovtedy poznali!

rizling

Tak vznikol chutný Rizling a od tých čias sa datuje zlatá éra tejto odrody. Dnes sa pestuje na celom svete a vďaka svojmu jedinečnému charakteru sa zaraďuje medzi najkvalitnejšie odrody bieleho vína. Keďže Rizling rýnsky má rád chladnejšie podnebie, darí sa mu okrem Nemecka aj vo francúzskom regióne Alsasko, v Rakúsku, Luxembursku, v niektorých oblastiach Kalifornie a Austrálie, no nájsť ho možno napríklad aj v Moldavsku či na menších plochách Juhoafrickej republiky a Nového Zélandu.

Vedeli ste, že. . . ?
...t
radičnou a najväčšou oblasťou pestovania zostáva Nemecko, kde výsadba tejto odrody zaberá takmer štvrtinu plochy všetkých vinohradov. Rizling je pýcha nemeckého vinárstva a kto chce ochutnať naozaj kvalitný Rizling, určite by mal siahnuť po vzorke z údolia Rýna.

NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ VÍNO V ZAHRANIČÍ

Predpoklrizlingadá sa, že k nám prenikla odroda Rizling zo susedných Čiech, kam sa dostala zásluhou benediktínov v 17. storočí. Niektoré pramene dokonca uvádzajú, že na české územie ju doviezol už kráľ Karol IV.

Na Slovensku patrí Rizling rýnsky k najobľúbenejším bielym muštovým odrodám a v súčasnosti sa pestuje na ploche vyše 917 ha. Darí sa mu v južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, najmä v oblasti Štúrova, Hurbanova a Strekova, ale aj v niektorých stredoslovenských rajónoch. V Listine registrovaných odrôd na Slovensku je zapísaný od roku 1941.

Za zmienku stojí, že Rizling rýnsky 2001 z vinárstva Château Belá je najlepšie hodnoteným slovenským vínom v zahraničí.

OD KABINETOV AŽ PO ĽADOVÝ ZBER

Z odrody Rizling rýnsky sa vyrábajú vynikajúce buketné, korenisté, kvetové, zamatové vína pripomínajúce vôňou i chuťou lipový kvet s výraznými kyselinkami. Hrozno z tejto odrody dokáže vyvinúť vysokú cukornatosť a zachovať si pritom kyslosť, vďaka čomu jeho vína výborne zrejú a sú vhodné na dlhodobú archiváciu. Keďže Rizling dlho dozrieva a jeho zber sa posúva často až do prvých mrazov, je vnikajúcou odrodou aj na výrobu ľadových vín.

Rizling rýnsky je suché až veľmi sladké odrodové víno a vďaka rozmanitosti svojej chuti i charakteru sa snúbi s rôznym typom jedál. Akostné vína sú vhodné k tučnejším mäsovým pokrmom a k údeninám, prípadne k ľahkej úprave rýb a hydiny. Sladké výbery sa odporúčajú k dezertom, kabinety zasa k studeným predjedlám a teľacine.