Škola vína 3: Ideálna teplota na podávanie vína

Servírovanie vína nie je žiadna veda, obzvlášť ak ste človek disponujúci moderne zariadenou kuchyňou, alebo inteligentnou chladničkou, ktorá vám sama elektronickým hlasom oznámi, že ,,vaše víno práve dosiahlo ideálnu teplotu na servírovanie”. Skutočným dôvodom, prečo je dôležité podávať víno pri správnej teplote, je to, že v konečnom dôsledku sa dosiahne plné uvoľnenie aromatických látok v pohári bez toho, aby sa poškodila chuť.

 

teplota

Pri bežnom skladovaní vína sa ideálna teplota pohybuje v rozpätí od 12 do 15°C. Na mieste, kde skladujete víno, by mala byť zabezpečená ventilácia a na fľaše, ktoré sú uložené na policiach, by nemalo dopadať priame slnečné svetlo. Riešením môže byť aj špeciálna chladnička na víno, ktorá tieto ideálne podmienky spĺňa dokonale.

 

 Vedeli ste že…?

…v našom e-shope máte možnosť objednať si svoju vlastnú malú chladničku, ktorá spĺňa všetky predpoklady na dobré uskladnenie vašich fliaš?

Neexistuje univerzálny názor na ideálnu teplotu vín. Súhrnne je možné tvrdiť, že pre červené vína sa vhodná teplota na podávanie pohybuje v rozmedzí od 15° do 22 °C a pre biele od 8° do12 °C.

Biele vína 

Podávajú sa vychladené na teplotu 8° až 12°C, no existujú aj druhy, ktoré sa pijú pri teplote 6°C.  Zlatým pravidlom je, že v chladnejšom ročnom období podávame víno s vyššou teplotou, v teplejšom s nižšou. Doma si víno môžete vychladiť aj tak, že fľašu vložíte do vedierka s ľadom alebo do nádoby na to určenej doplnenej do troch štvrtín vodou. Takto vám správna teplota vydrží dlhší čas.

Šumivé vína

Vyžadujú nižšiu teplotu, ktorá sa pri servírovaní pohybuje od 6°do 8°C. Pri chladených dezertoch môže byť teplota aj 4°C .

Ružové vína

Servírujú sa o niečo teplejšie ako biele, ideálna teplota sa pohybuje od 12°do 14°C. Správna teplota zohráva práve pri tomto druhu vín dôležitú úlohu, pretože ich aróma je slabšia ako pri iných druhoch.

Ľahké červené vína

Ideálna teplota je od 15°do 18°C, pri podávaní platí rovnaké pravidlo s ročným obdobím, ako pri bielom víne. Častou chybou, ktorú robia ľudia pri skladovaní červených vín je, že ich uložia do chladničky s ostatnými potravinami. Vyvarujte sa toho. Poškodíte nielen chuť, ale aj celkovú architektúru vína.

Archívne a plné červené vína

K jedlu je vhodné podávať ich pri teplotách od 18°do 20°C. Niektoré vína, ako sú napríklad tie z Toskánska, sa podávajú aj pri teplote 22°C.