Salón vín ČR 2016: LAHOFER opäť nesklamal

Vinárstvo LAHOFER každoročne zapĺňa stovku najlepších moravských a českých vín viacerými vzorkami. Ani tento rok nebol iný: v prvej stovke máme troch zástupcov.

Troch zástupcov majú medzi stovkou najlepších vín Českej republiky vinárstva LAHOFER a HANZEL. V aktuálnom Salóne vín uspel LAHOFER s dvoma vzorkami, Vinárstvo HANZEL pridalo tretiu. Tento rok navyše usporiadatelia z Národného salónu vín po prvýkrát vyberali aj druhú stovku najlepších vín. Do nej sa dostalo ešte jedno víno z Vinárstva HANZEL.

Z Vinárstva LAHOFER uspeli v Salóne vín polosuché Neuburské – neskorý zber z vinohradu Lampelberg pri Vrbovci a suché Rulandské biele – neskorý zber z Hostěradického vinohradu Volné pole. Tento vinohrad dal surovinu aj na ocenené víno Vinárstva HANZEL, ktorým sa stalo suché Veltlínske zelené – takisto v neskorom zbere.

salon_vin_logo

O úspechu Neuburského sme písali v Septembri v súvislosti so súťažou MUVINA Prešov. Jeho úspech v tohtoročnom salóne vín preto nebol prekvapením. Všetky tri vína však už predtým priviezli ocenenia aj z ďalších veľkých medzinárodných výstav, či už to bola najväčšia svetová prehliadka vín AWC Vienna, medzinárodná výstava DECANTER alebo Kráľ vín ČR.

Na stránke národného salónu vín môže každý návštevník nájsť aj aromatický profil vína a profil jeho štruktúry a mohutnosti. Napríklad Rulandské biele vyzerá takto:

Grafy web-14

Tohtoročnej súťaže Salónu vín ČR sa zúčastnilo 1423 vín z celej Moravy a Čiech. Do salónu bolo zaradených 66 bielych, 31 červených, 1 ružové víno a 2 šumivé. Najviac oceňovanými odrodami boli Rizling rýnsky a vlašský, Veltlínske zelené, Rulandské šedé a Rulandské biele.

Ak máte chuť na ocenené vína z Lahoferu, Rulandské biele aj aktuálne novinky si môže zakúpiť v našom e-shope. Odporúčame však navštíviť Salón vín vo Valticiach osobne - čaká na vás nielen 100 najlepších vín u našich susedov, ale aj výborná gastronómia a prekrásny lednicko-valtický areál.