Pálava opäť šampiónom súťaže Muvina Prešov 2015

Vinárstvo Lahofer sa už tradične zúčastňuje medzinárodnej vinárskej súťaže Muvina Prešov. Ako po minulé roky, aj na aktuálnom ročníku sme boli mimoriadne úspešní. Do Prešova sme tento rok poslali tri vína: Pálavu - výber z hrozna, Rulandské šedé - výber z hrozna a Neuburské - neskorý zber.

Naše sladké a polosladké Pálavy sú tradičnými zlatými medailistami na slovenských súťažiach, Rulandské šedé je zas pravidelným členom salónu vín (českého, samozrejme). Inak tomu nebolo ani tento rok, obe vína získali zlatú medailu a Pálava sa navyše stala šampiónom v kategórii bielych vín so zostatkovým cukrom. Najviac radosti nám však priniesol najmenej očakávaný úspech. Neuburské nie je odrodou, ktorá by bola na Slovensku populárna či oceňovaná. Toto elegantné polosuché víno s korenistou arómou a sviežou ovocnou chuťou však prekvapilo hodnotiteľov natoľko, že mu udelili striebornú medailu.

Všetky ocenené vína si môže zakúpiť v našom e-shope.

 

 

1435071379_muvina_titulka-jpg

 

Muvina Prešov je medzinárodná prehliadka slovenských a svetových vín. Mnohí vinári ju považujú za jednu z najdôveryhodnejších prehliadok vín na Slovensku vôbec. Porotu, ktorá vína hodnotí, tvoria svetoví odborníci - enológovia z rôznych kútov sveta. Na hodnotenie sa využíva systém 100 bodového hodnotenia, ktorého používanie odporúča Medzinárodná organizácia pre vinič a víno (O. I. V.) so sídlom v Paríži. Už niekoľko ročníkov bolo uspriadaných práve pod patronátom O. I. V. a v spolupráci s Národným salónom vín SR, čo podujatiu pridáva na prestíži.