Novinky ročníka 2014

Vo vinárstve Lahofer sme od zberu hrozna poctivo pracovali, a preto vám môžeme v týchto dňoch predstaviť ďalšie novinky ročníka 2014. Spolu s nimi predstavujeme aj ostatné nové vína v našom sortimente.

Napriek tomu, že úroda ročníka 2014 bola vinármi všeobecne považovaná za slabšiu, nám sa podarilo vyrobiť vskutku zaujímavé vína. Dovoľte nám ich predstaviť.

Prvou novinkou je tradičná Pálava, ktorá je tohto roku o niečo sladšia ako v roku 2013. Naďalej je to víno plnej chuti a výraznej aromatiky. Vďaka vyššej kyselinke je Pálava 2014 svieža a šťavnatá. Hodí sa ku korenistým jedlám, bielemu mäsu či dezertom.

V rade VOC je prvou lastovičkou ročníka 2014 suchý Sauvignon. Harmonické plné víno vhodné ako spoločník na celý večer. Výborne sa hodí k rybám, zeleninovým jedlám a mierne korenistým pokrmom.

Už tradične pred letom prinášame veľký prázdninový hit – sladké a svieže Rosé Lahofer. Opäť plné chuti jahôd a lesných malín, s vyšším zostatkovým cukrom a kyselinkou, ale veľmi nízkym obsahom alkoholu – len 8 %. Toto víno môžete kľudne popíjať na dovolenke pri vode či počas poobedných stretnutí.

Novým prírastkom v slovenskom rade vín je Chardonnay 2014. Z hrozna dopestovaného na Slovensku vyrobené špeciálne pre vás - zákazníkov vína Lahofer na Slovensku. Suché Chardonnay v kvalite neskorého zberu Vás očarí chuťou ovocia, citrusových plodov a banánu s veľmi čistou a dlhou dochuťou. Hodí sa nielen k bravčovému mäsu, ale napríklad aj k tvrdým syrom a ovocným šalátom.

Novinkou zo salónu vín je Rulandské šedé. Toto Rulandské šedé je typickým Pinotom z Lahoferu – v jeho vôni nájdete minerálne aj ovocné tóny, mede a pomarančovú kôru i veľmi príjemné botrytické tóny. Chutí po mede, ovocí a jemnom korení. Rulandské šedé je možné archivovať 6 – 8 rokov.

Vína z odrody Neuburské sú na naše veľké prekvapenie obľúbenými a dobre predávanými vínami či už v suchej alebo polosuchej variante. Aktuálna novinka je elegantné polosuché víno s viacerými oceneniami.

Rizling vlašský je typickým znojemským vlašákom. V dochuti nájdete jemné biele korenie a minerálnosť so šťavnatou kyselinkou. Idálne víno k sladkovodným rybám, cestovinovým šalátom a zeleninovým jedlám.

Všetky novinky už nájdete aj v našom e-shope.

novinky