Najslávnejšie vinice sveta alebo kde sa robí to najlepšie víno!

vinice

Víno a vínna kultúra dnes patrí k životnému štýlu už aj na Slovensku. Milovníci vína majú možnosť širokého výberu vín z rôznych kútov sveta: mnohí z nás siahnu po lokálnych či regionálnych vínach, nájdu sa však aj takí, ktorí si radi doprajú pohár vína pochádzajúceho zo svahov Alsaska, Andalúzie či dokonca chladnej Antarktídy.

Poďme sa pozrieť na niektoré preslávené oblasti, kde sa už generáciám darí vypestovať hrozno na tie najslávnejšie vína.

Medzi najznámejších producentov vína patria tradičné európske krajiny ako Francúzsko, Taliansko, Španielsko či Nemecko. V posledných desaťročiach však stále viac rastie význam krajín z tzv. Nového sveta, ako sú Spojené štáty, Argentína, Južná Afrika, Austrália a Nový Zéland. V týchto krajinách sa nielen že vyrobí najväčšia časť celosvetovej produkcie vína, ale pochádza z nich aj najviac najdrahších, najlepšie hodnotených, najslávnejších, skrátka najkvalitnejších vín. Za lídra medzi svetovými producentmi vína sa považuje Francúzsko. História vínnej révy vo francúzsku siaha až do čias Rimanov.

Stredoeurópske krajiny patria v celosvetovom meradle medzi menších producentov hrozna. Napriek tomu, že viniču sa v našich zemepisných šírkach v minulosti darilo menej, napriek slabšej tradícii výroby vína a pomerne malé súvislé celky viniča, aj u nás sa nachádzajú skvosty. Napríklad vinárstvo Lahofer obhospodaruje 430 ha viniča v tých najlepších viniciach na Znojemsku.

 

Francúzske vinice

Alsasko

Produkcia vína je jednou z hlavných aktivít pre tento región, preto je alsaské víno známe po celom svete. Darí sa tu veľkému počtu pestovaných odrôd, prevažne bielym vínam. Za kráľa alsaských vín sa považuje Rizling, no pozornosť patrí aj ďalším odrodám ako sú Silvánske zelené, Rulandské biele, Muškát či Tramín červený. Čo je zaujímavosťou, alsaské vína sú plnené do špeciálnych, úzkych fliaš, tzv. „Flauty“.

Pokiaľ chcete mať získať viac vinárskych zážitkov z Alsaska, odporúčame Vám nasledovať vínne cesty Alsaska, ktoré sú pýchou alsaského vínneho regiónu od roku 1953.

Vedeli ste že – Alsasko sa považuje za krajinu vína a bocianov? Je to najmä pre rozsiahle vinice a veľké množstvo hniezdiacich bocianov, ktoré sa stali neoficiálnym symbolom hlavného mesta regiónu Alsaska.

Champagne

„Domov šampanského“ – takto sa zvykne nazývať vinárska oblasť Champagne preslávená po celom svete najmä výrobou šumivých vín. Kedysi táto oblasť patrila medzi veľké historické provincie Francúzska. Väčšina z nás žije v mylnom omyle, že šampanské bolo vynájdené v tomto regióne. To však ale v skutočnosti nie je pravda. Legenda hovorí, že to boli mnísi, ktorí si zakúpili metódu na výrobu šumivých vín, ale z Languedoc. Až po čase však zistili, že kriedové pôdy a klimatické podmienky v regióne Champagne sú tým pravým orechovým pre bublinky vo víne. Aj preto podobnosť názvu vinárskej oblasti a šumivého vína nie je náhodná...

Languedoc

Je oblasť rozprestierajúca sa na stredozemnom pobreží krajiny na západ od Rhone. Považuje sa za najväčšiu vinársku oblasť sveta a zároveň za najväčšieho francúzskeho výrobcu vína z hľadiska objemu – ročne vyprodukuje až neuveriteľné 2 miliardy fliaš. Pestujú sa tu predovšetkým odrody pre červené vína. Za najpredávanejšie vína z tejto oblasti sa považujú Vin de Pays d´Oc, Vins de Pays, Vins Doux Naturels alebo Cremant de Limoux.

Vedeli ste že – Cabernet Sauvignon 2013 z našej ponuky vín je vyrobený práve z hrozna dopestovaného z oblasti Južného Francúzska - Languedoc? Hrozno dopestované v tejto oblasti je privezené ako polotovar a pod dohľadom skúsených vinárov je technicky upravené v našom vinárstve.

Talianske vinice

Taliansko je nielen druhým najväčším producentom vína na svete (ročne vyrobí až 80 miliónov hektolitrov vína), ale pod túto krajinu spadá niekoľko oblastí (Abruzzo, Basilicata, Campania, Friuli Venezia Giulia, Lazio, Marche, Piemonte, Sardegna, Sicilia, Toskánsko, Veneto – Benátsko), ktorým prislúcha najdlhšia tradícia výroby vín na svete. Siaha až do doby Etruskov, ktorých zrod sa v histórii zapísal v časoch ešte pred naším letopočtom.

Toskánsko

Keď sa povie Toskánsko, každý si predstaví čaro rozprávkového sveta s nádychom vínnej kultúry, ktorú v sebe táto oblasť ukrýva. Uprostred mierne sa zvážajúcich toskánskych kopcov, stredovekých domov a hradov sú rozľahlé viniče a vinárstva, ktoré sú dostupné s možnosťou ich prehliadok a ochutnávok. Z Toskánskeho regiónu Chianti pochádza aj jedno z najznámejších talianskych vín u nás – Chianti. Ide o červené víno vyrobené z hrozna odrody Sangiovese. Okrem Sangiovese môže byť Chianti vyrobené aj z hrozna Canaiolo, Colorino, Cabernet Sauvignon alebo Merlot.

Vedeli ste že – Toskánsko sa považuje za srdce talianskeho vinohradníctva? Rovnako ako naše srdce bije v každom z nás, tak aj srdce Talianska bije v Toskánsku.

hrozno

Španielske vinice

Španielsko patrí k tradičným producentom vína s jednou z najväčších výmer viníc sveta, kde takmer každý región vyrába víno. Preto ak túžite po zážitkoch, poznávaní a potešení z vína všetkými piatimi zmyslami, vydajte sa na vínne cesty na ktorých Vás bude sprevádzať španielske Združenie vinárskych miest a obcí (ACEVIN). Zavedie vás priamo do srdca kultúry a spôsobu života tradičných vinárskych oblastí. Nazriete a odhalíte aj samotný proces výroby vína.

Andalúzia

Andalúzia je veľmi horúca a suchá oblasť, o ktorej sa často hovorí ako o kraji Sherry. Vinice v Andalúzii sa rozprestierajú na ploche približne 6 000. Táto vinohradnícka oblasť sa delí ešte na 5 menších oblastí – Condado de Huelva, Jerez, Montilla-Moriles, Málagna a Sierras de Málagna. Odrodám, ktorým sa v týchto oblastiach darí patria:

  • Zalema – tá tvorí až 86 % z celkovej výsadby v oblasti Condado de Huelva,
  • Palomino – táto odroda sa používa na výrobu suchého Sherry,
  • Pedro Ximenéz – používa sa na výrobu sladkých vín,
  • Moscatel – používa sa na výrobu suchých ale aj sladkých vín,
  • Chardonnay, Cabernet Sauvigon, Syrah, Merlot, Sauvignon blanc – tieto odrody sú už nám známejšie a pestujú sa aj v Andalúzii, konkrétne vo vinohradníckej oblasti Sierras de Málagna.

Sherry patrí k pomerne známym svetovým vínam produkovaným v Andalúzii, konkrétne v oblasti Jerez. Hrozno pre výrobu tohto vína sa zbiera na začiatku septembra. Sherry pokrýva širokú škálu vín od najsuchších (Fino) cez suché (Amontillado) až po sladké (Jerez Dulce, Cream).

Vedeli ste že – „Enoturismo“(v preklade vínna turistika) je skvelý spôsob, ako spoznať región? Momentálne sa stáva novým trenom a rozbieha sa aj v spomínanej Andalúzii.

Americké vinice

Spojené štáty – víno sa v Severnej Amerike pestuje na veľa miestach, ale Kalifornia je určite najznámejšou a najdôležitejšou vinárskou oblasťou s najlepšími podmienkami a vínami. Niet sa čomu diviť, že až 90% vína v Spojených štátoch pochádza práve z Kalifornie. Tá sa považuje za domov jedného z najväčších svetových producentov vína Gallo.

Napa Valley

Srdcom vinárstva Kalifornie je údolie Napa Valley. Diamond Mountain (Diamantová hora) je americká vinárska krajina, ktorá sa nachádza v najvyššej oblasti Napa Valley, v sopečných pôdach hory Mayacamas. Vďaka silnému a priamemu slnečnému žiareniu sú vinice viac chránené pred chladnými hmlami prichádzajúcimi od San Pablo Bay. Najbežnejšie hrozno, ktoré sa pestuje v týchto viniciach, je obľúbený Cabernet Sauvignon. Samozrejme nie je to jediná odroda dopestovaná v tejto oblasti. Z červených odrôd je to ešte Merlot, Rulandské modré, Ruby Cabernet a odroda typická pre Kaliforniu – Zinfandel (u nás skôr známa ako Primitivo). Z bielych odrôd sú najpestovanejšie Chardonnay, Fume blanc (zmámy ako Sauvignon blanc), Colombard, Rizling.

Vedeli ste že – v USA platí zákon o označení pôvodu vína? Na etiketách sa tak môžete stretnúť  s viac ako stovkou schválených regiónov.

Argentínske vinice

Argentína si v uplynulých rokoch vybudovala pozíciu producenta špičkových korenistých vín – najmä Malbec, Merlot, Cabernet Sauvignon, Kagor či Syrah. Nachádza sa tu niekoľko provincií ako Salta, San Juan, ktoré vyrobené víno exportujú do celého sveta. Najjagavejšou hviezdou spomedzi všetkých je však Mendoza, najmä vďaka neuveriteľnej rozmanitosti výroby tohto zázračného nápoja.

Mendoza

Patrí k najznámejším vinárskym oblastiam v Argentíne. Mendoza sa nachádza na úpätí pohoria Andy. Kombinácia tunajšej zeme, slnečných dní, chladných nocí a vlhkého vysokohorského vzduchu vytvára ideálne podmienky pre rast viniča.  Ak sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, určite sa zúčastnite jednej z degustácií tzv. ochutnávok večera, súčasťou ktorých sú aj prehliadky viníc a vinárstiev.

Nemecké vinice

Nemecko sa pre svoje špecifické klimatické a geologické podmienky zaraďuje medzi krajiny bielych vín. Považuje sa za krajinu zrodu slávneho Rizlingu rýnskeho. Rozloha viníc predstavuje viac než 100 tisíc hektárov, z ktorých sa ročne vyprodukuje 10 miliónov hektolitrov vína. Produkcia nemeckých vín podlieha prísnemu nemeckému vinárskemu zákonu. Tento zákon delí vinárske oblasti pre stolové vína, oblasti pre sedliacke vína a oblasti pre značkové vína s ohľadom na minimálny obsah cukru muštov pre výrobu jednotlivých druhov vín.

Mosel

Spomedzi všetkých 13 vinárskych oblastí v Nemecku patrí Mosel z hľadiska objemu produkcie k tretej najväčšej. V moselskej oblasti sa pestuje predovšetkým odroda Rizling rýnsky, ale aj Elbling či u nás známy Müller Thurgau. Vzhľadom na severnejšie umiestnenie tejto oblasti vyprodukované Rizlingy sú často ľahké so sklonom k nižšiemu alkoholu, za to naopak s vysokým obsahom kyselín, ktoré často vykazujú „kvetinovú“ alebo skôr ovocnú aromatiku.

Vedeli ste že – vína z regiónu Mosel sú tradične balené v dlhých fľašiach zelenej farby, tzv. „Hock štýl.“ Historicky zelená farba odlišuje Mosel vína z hnedých fliaš z Rheinhessen.

Portugalské vinice

Portugalsko je známe najmä pre preslávené portské víno a dezertné víno s vysokým obsahom alkoholu pôvodom zo severného Portugalska (údolie rieky Douro) vyrobeného zmiešaním viacerých odrôd. Povolených na výrobu portského vína je až 50 rôznych odrôd bieleho a červeného hrozna, pričom päticu najodporúčanejších tvoria Tinta Roriz, Tinta Amarela, Tinta Barroca, Touriga Francesa a Touriga Nacional.