Máme víťaza kategórie v Salóne vín ČR

V tohtoročnom Salóne vín Českej republiky sa stalo naše Rulandské šedé ročníka 2013 víťazom kategórie bielych polosladkých vín. Pre Vinárstvo Lahofer je to ďalší úspech na najprestížnejšej a najväčšej súťaži vín v Čechách.

„Salón vín prezentuje špičku nášho vinárstva a pre mnohých vinárov a milovníkov našich vín je jeho vyhlásenie najdôležitejšou vinárskou udalosťou roka. Potvrdzuje to i rok od roku rastúca návštevnosť degustačnej expozície Salónu vín, ktorá je zároveň aktuálnym držiteľom ocenenia -TOP vinařský cíl-,“ komentuje riaditeľ Národného vinárskeho centra Ing. Pavel Krška.

Rulandské šedé Lahofer "prostě umí". Aj tohtoročné víťazné je plnej a výrazne extraktívnej chuti so stopami medu, ovocia, dymu, jemného korenia a voňavých letných strání. Cukor dokonale ladí s kyselinkou, vo vôni odhalíte nasladlé minerálne i ovocné tóny, med, pomarančovú kôru i veľmi jemné a príjemné botrytické tóny. Toto víno nie je určené len pre fajnšmekrov, k dobrej hydinovej pečienke, grilovanej teľacine či jemnému kuraciemu mäsu si ho vychutná každý milovník vína. Ocenené Rulandské šedé nájdete aj v našom e-shope.

 

 

salon-logo_sklep

 

Hrozno z ktorého bolo víťazné Rulandské šedé vyrobené, dozrievalo vo vinici Lampelberg, ktorú považujeme za našu "vlajkovú loď" medzi vinohradmi. Sme preto radi, že práve táto vinica potvrdila svoju výnimočnú kvalitu.