5 zaujímavých faktov o ružovom víne

Rose Lahofer

Ružové vína sa posledné roky stali nefalšovaným letným hitom. Niet sa čomu čudovať. Svetlo-ružovkastá farba, príjemná ovocná vôňa, intenzívna chuť po jahodách, poriadne vychladené... Takéto rosé dodáva letným večerom ten správny šmrnc.

V minulosti ružové vína zaostávali za bielymi a červenými - v kvalite aj popularite medzi zákazníkmi. V posledných dekádach však ružové vína zažívajú nebývalý boom a dnes už nie je hanbou pre vinára priznať, že robí aj "roséčko".

K svetovým lídrom výroby ružových vín patrí jednoznačne Francúzsko, Španielsko a Austrália, no nemožno nespomenúť aj Slovensko a Českú republiku. V strednej Európe máme v súčasnosti optimálne klimatické podmienky pre dopestovanie hrozna, z ktorého dokážeme vyrobiť kvalitné ružové vína.

 

Zrod ružových vín

Vedeli ste, že práve ružové vína patria k prvým vínam, ktoré boli v minulosti vyrábané? Áno znie to až neuveriteľne, ale je to pravda. Výroba ružových vín siaha až do čias starých Grékov.

Vedeli ste, že... Prvé zmienky o ružovom víne pochádzajú z roku 600 p. n. l.? V tom čase mali všetky vína bledé farby – tzv. farbu ruží.

Ľahké, svieže, módne ružové vína sa dostávajú do popredia. V súčasnosti nová generácia vinárov čoraz častejšie začleňuje moderné postupy do tradičných metód produkcie ružových vín vďaka, čomu sa zlepšuje nielen ich charakter, ale aj kvalita.

 

Výroba

Mysleli ste si, že ružové víno sa vyrába zmiešaním červeného a bieleho? Aj toto je jeden z mýtov, ktoré blúdia svetom. My však dáme túto informáciu na pravú mieru.

Ružové víno sa vyrába z modrých hroznových odrôd, najčastejšie metódou krátkeho naležania rozomletého hrozna (rmutu). Rmut z modrého hrozna sa necháva naležať spravidla 4 - 6 hodín práve preto, aby sa zo šupiek uvoľnila iba časť červeného farbiva. Vo všeobecnosti platí, že čím necháme rmut dlhšie naležať, tým tmavšia bude farba vína. Následne sa mušt oddelí od šupiek a ďalej postupujeme ako pri výrobe bieleho vína. Aj vďaka tomu sa hovorí, že ružové vína začínajú svoj život ako červené vína, no žijú ho ako vína biele.

 

Porušené zvyky

Ružovým vínam častokrát prislúcha nižší obsah zostatkového cukru, vďaka čomu sú prevažne suché alebo polosuché. Veľa ľudí si preto myslí, že je to pravidlo. Opak je však pravdou. Už dávno neplatí, že ružové vína musia byť výlučne suché. Trendom posledných rokov je produkcia ružových vín so zostatkovým cukrom.

Tomu trendu sme podľahli aj my - medzi naše najpredávanejšie vína patrí sladké Rosé Lahofer. Toto ľahučké rosé s farbou svetlo marhuľových tónov je presne také, aké by správne rosé malo byť - osviežujúce, so sľubnou škálou chutí a vôní. Vďaka odrode Zweigeltrebe sa vyznačuje intenzívnou vôňou lesných malín a jahôd, v chuti sa prejavuje pikantná kyselinka i príjemne sladkastá chuť roztlačených malín a jahôd s cukrom a jogurtom.

Vedeli ste, že... Rosé Lahofer obsahuje len 8,5 % alkoholu? Vďaka tomu je toto roséčko ideálnym spoločníkom aj v teplých letných dňoch. Odporúčame kombinovať s ľadovou drťou a limetkou.

Ak máte chuť na niečo predsa len trochu menej sladké, odporúčame vyskúšať roséčka od Hanzela: polosladké Svätovavrinecké a polosuché Zweigeltrebe. Elegantné ružové vína krásnej lososovej farby, s príjemným zostatkovým cukrom a pikantnou, šťavnatou kyselinkou.

 

Archivácia

Archivácia vína je veľmi citlivá téma. Je to proces, prostredníctvom ktorého nechávame víno dozrieť za tým účelom, aby sme získali jeho nové vlastnosti. Nie každé víno je však určené na archiváciu. Ako je to teda s ružovými?

Pokiaľ máte doma kvalitné ružové víno a schovávate si ho na vhodnejšiu príležitosť, nemusí to byť správna voľba. Ružové vína sa neodporúčajú archivovať vôbec, pretože sa od nich očakáva sviežosť, ktorú vínu dodávajú kyselinky. A práve tie procesom archivácie ubúdajú.

Pri ružových vínach je preto len jedna dobrá rada: Vychutnajte si ich čím skôr!

 

Tip na záver

Napadlo by Vám spojenie vína a letného drinku? Že to nejde dokopy?

Vyskúšajte si doma pripraviť letný drink Pink Lahofer. Budete potrebovať 10 cl Rosé Lahofer, 6 cl brusnicového džúsu a niekoľko kociek ľadu. Na výrobu nebudete potrebovať shaker. Podávajte v „longových pohároch“.

Na zdravie!