Lahodné osvieženie na leto: Frizzante LAHOFER

Perlivé osvieženie v podobe „horúcej“ novinky Frizzante LAHOFER je tu presne pre nadchádzajúce slnečné letné dni! Sladké ružové víno, dosýtené jemnými bublinkami, bude ideálnym spoločníkom na prázdniny a dovolenky. Nebojte sa naše Frizzante poriadne vychladiť, pridať pár jahôd, kúsok melónu, alebo napríklad aj ľadovú triešť a lákavé osvieženie je tu! Alebo si urobte jednoduchý, a dokonalý kokteil Mimosa.

Frizzante LAHOFER sme vyrobili z odrôd Svatovavřinecké a Zweigeltrebe z viničnej trate Babičák a nechali sme v ňom štyridsaťpäť gramov zostatkového cukru vyvážených siedmymi gramami kyselín, ktoré doplňuje na leto príjemných 9,5% alkoholu. Odporúčame ho skladovať nastojato, aby nedošlo k poškodeniu skrutkovacieho uzáveru. Frizzante pochádza z taliančiny a po slovensky znamená „perlivé“. V Taliansku je Frizzante tradične prívlastkom vína Prosecco, kde označuje mierne šumivú variantu tohto druhu vína.


V posledných rokoch sa s pojmom Frizzante stretávame aj v spojení s českými a moravskými vínami, kde označuje, že do vína bolo pri fľaškovaní pridané malé množstvo oxidu uhličitého, ktorý spôsobuje jemné a osviežujúce perlenie. Jemné perlivé víno sa teda vyrába tzv. Charmatovou metódou, kedy je víno plnené pod tlakom do fliaš. Táto metóda je v porovnaní s tradičnou výrobou šumivých vín výrazne rýchlejšia, lacnejšia a veľmi rozšírená u mladých, ľahkých a ovocných vínach. Cieľom je vyrobiť svieže, na konzumáciu nenáročné víno, typicky s nižším obsahom alkoholu.
Trend výroby a hlavne konzumácie vín typu Frizzante k nám prichádza z Nemecka a Rakúska. Oceňuje ich predovšetkým mladá generácia.
Nielen pre svoje vlastnosti, ale aj pre svoju cenu môžu Frizzante vína s úspechom konkurovať sektom v oblasti aperitívov. Vďaka nižšiemu obsahu alkoholu ide bez preháňania o drink na celý letný deň. S obľubou sú pridávané aj do sviežich letných kokteilov a strikov.

Kokteil Mimosa

Budete potrebovať:

7,5 cl Frizzante Lahofer
7,5 cl pomarančového džúsu
 

Postup:

Do pohára nalejeme predpísané množstvo Frizzante
Lahofer a džúsu, oboje dobre vychladené. Zľahka premiešame. Netraste,
prišli by ste o bublinky. Ak chcete Mimosu dotiahnuť k dokonalosti, dozdobte
ju špirálkou z pomarančovej kôry. A to je všetko! Môžete podávať!