Jeseň priala našim úspechom na medzinárodných súťažiach

Vinárstva LAHOFER a HANZEL sa kažodoročne zúčastňujú najprestížnejších medzinárodných, slovenských aj českých súťaží. Hovorí sa, že pochváliť sa človek musí najprv sám. Takže priatelia, chválime sa. Na medzinárodnom fóre sme výrazne bodovali!

AWC Vienna 2016

Máj - lásky čas, povie si milovník života a vína. Pre vinára je to však mesiac, kedy sa so svojimi klenotmi môže prihlásiť do medzinárodnej súťaže AWC Vienna. Výzvy, ktorá tento rok pozostávala z 12 826 vín od 1 866 výrobcov zo 41 krajín. AWC Vienna 2016 – najväčšia oficiálne uznávaná súťaž vín na svete. A ako býva tradíciou už niekoľko rokov, Lahofer sa opäť nielen zúčastnil.

awc-2016-logo

Výsledok?

Tento rok si odnieslo ocenenie až 8 našich vín. Harmonické Rulandy biele. Čoraz populárnejší polosuchý Sauvignon či suché Veltlínske zelené. Obe zaradené do prvého českého apelačného systému VOC Znojmo (víno originální certifikace). Víno kráľov v podaní polosladkého Rizlingu rýnskeho ako aj Rizling vlašský, ročník 2015, neobišli naprázdno. Rovnako aromatický Tramín červený či Müller Thurgau so zostatkovým cukrom. AWC Vienna 2016 znamená pre Lahofer 7 medailí z toho 4 zlaté, 3 strieborné a 1 diplom.

Aj vinárstvo Hanzel sa môže pýšiť niekoľkými medailami z AWC Vienna - 1 zlatá, 3 strieborné a 2 diplomy. Ocenenia si odniesli menej tradičné no za to výnimočné odrody ako Kerner či Silvánske zelené. Z rady VOC bodovali Veltlínske zelené a Sauvignon. Medailu si právom zaslúžili aj Rosé Zweigeltrebe a polosladký Tramín červený.

vina-medaile_grafika

 

The First China - Europe International Wine Forum

Keď jedného dňa prišiel poštár do našej kancelárie a priniesol obrovskú obálku, chvíľu nám trvalo, kým sme ju otvorili. Na naše veľké, ale príjemné prekvapenie prišiel diplom z ďalekej Číny. Sme právom hrdí na toto ocenenie. Je dôkazom toho, že vína Lahofer chutia nielen fanúšikom na Slovensku či v Česku, ale aj v ďalekej Číne. Ak máte chvíľu čas, môžete si hodnotenie prečítať v origináli :)

cina_ocenenie

 

Jeden z poznávacích znakov našich vín - špičkové vína so zostatkovým cukrom - ocenila porota aj na najväčšej a najprestížnejšej súťaži vín a destilátov v Číne - The First China - Europe International Wine Forum. A hneď zlatou medailou. Týmto titulom sa môže hrdo pýšiť Rulandské šedé, výber z hrozna.

 

Kráľ vín 2016

William Shakespeare raz povedal: "Dobré víno je dobrý priateľ, keď s ním dokážeme zaobchádzať." Myšlienka, ktorej sa drží už 10. ročník českej súťaže Kráľ vín. Tento rok hodnotilo prihlásené vzorky 27 hodnotiteľov a medaile si odniesli vína z oboch našich vinárstiev  - 3 z vinárstva LAHOFER a 1 z vinárstva HANZEL:

kral-vin-2016

Našim favoritom z tejto štvorice je jednoznačne Tramín červený s vyšším zostatkovým cukrom. Pokiaľ ste však fanúšikom suchých vín, Rizling rýnsky bude k nedeľňajšiemu rezňu rovnako správna voľba.

 

Galéria RULANDSKÝCH vín

V horúcom auguste sa už po 10-ty krát konala v priestoroch gymnázia v Kyjově Galéria rulandských vín. Degustovalo sa presne 401 vzoriek vín, kde prevažovali najmä tie z roku 2015, čo svedčí o vydarených vínach v tom roku.

Vinárstvu Lahofer prislúchajú 3 zlaté a 2 strieborné medaile.