HANZEL: Vína, ktoré vás prekvapia

Vinárstvo HANZEL zo znojemskej vinárskej obce Miroslav nadväzuje na dlhoročnú rodinnú tradíciu výroby vína. Z hrozna vypestovaného na významných vinohradníckych trasách v okolí Miroslavi (Weinperky či Volné pole) sa tu vyrábajú prívlastkové vína vysokej kvalite a nezameniteľnej chuti.

Vinárstvo HANZEL produkuje odrodové vína vo všetkých variáciách - suché, polosuché, polosladké a sladké, tiež si môžete vybrať z bieleho, ružového a červeného vína. Prinášame vám krátky prehľad vín z našej produkcie.

 

Sauvignon VOC - polosuché - biele 2014

Odroda Sauvignon pochádza z Francúzska, pravdepodobne z najväčšej francúzskej vinárskej oblasti Bordeaux, a patrí medzi trojicu typických znojemských bielych vín, ktoré sa dnes môžu pýšiť označením VOC ZNOJMO (vína originálnej certifikácie). Býva tiež označovaný ako Sauvignon Blanc. Vína tejto odrody sú charakteristické intenzívnou vôňou i chuťou žihľavy, vo vyšších prívlastkoch ako je výber z hrozna potom prevláda ovocná aróma broskýň či egrešov. Počas zrenia vo fľaši rastie jeho plnosť i farebnosť, preto je vhodný aj k dlhšej archiváciu. Moravské Sauvignony sú vo farbe svetlo zeleno-žlté, vo vôni nájdeme výrazné tóny broskýň, čiernych ríbezlí ​​alebo žihľavy. Hodí sa k výraznejším úpravám rýb, údeným rybám, hydine, pečenému bažantovi a moriakovi. Príjemný je aj ako aperitív. Prívlastkové vína s vyšším obsahom zvyškového cukru sú vhodné aj k dezertom.

Svieži polosuchý Sauvignon VOC je víno s príjemnou zelenkavo-zlatou farbou a jemne korenistou vôňou po kvete hluchavky, broskyne a grepu. Ponúka príjemné kyselinky s vyváženým zostatkovým cukrom a v ovocitej dochuti sa prejavujú červené grepy či sladký broskyňový kompót. Vychladený poslúži ako osviežujúci aperitív, ale hodí sa tiež k rôzne upraveným rybám a hydine alebo ľahko koreneným mäsovým pokrom.

 

Chardonnay - polosuché - neskorý zber - biele 2014

Svetoznáma odroda bieleho vína Chardonnay, pôvodom z francúzskeho vinárskeho regiónu Burgundsko, sa medzi moravskými vínami už pevne zabývala. Z celosvetového pohľadu jej vo výsadbe patrí ôsme miesto, v Moravskej a Českej vinárskej oblasti zaberá takmer päť percent viníc. Typickú ľahkosť a jemne ovocnú arómu nestráca ani pri vyšších prívlastkoch, ako je neskorý zber alebo výber z hrozna. Táto odroda je dokonca často školená metódou barrique, je výborná do cuvée alebo aj na výrobu šumivých vín. Vo vôni je často cítiť jablko, žltý melón, ananás či banán alebo dokonca med. Chardonnay poskytuje plné, harmonické vína s vyššou intenzitou aromatických látok. Patrí k najčastejším vínam s prívlastkom, a to od kabinetov, cez neskoré zbery, výbery z hrozna a bobúľ až po vína slamové či ľadové. V kombinácii s jedlom sa hodí napríklad k zeleninovým šalátom, krevetám, rybe, cestovinám a bielemu mäsu.

Chardonnay Hanzel je exkluzívne polosuché víno z krásne vyzretého hrozna, má jemne žltú farbu so zelenými odleskami. Vo sviežej vôni sa objavuje med v kombinácií s tropickým ovocím. Chuť je veľmi plná, extraktívna s výraznejšia kyselinka pripomína citrusové ovocie, v dochuti sa objavuje orieškový tón. Hodí sa k bielemu mäsu, smotanovým omáčkam, múčnikom a polotvrdým syrom s výraznejšou chuťou.

 

Kerner - polosuché - neskorý zber - biele 2014

Kerner je odroda bieleho vína vyšľachtená na začiatku minulého storočia v nemeckom Württembersku. Vznikla krížením odrôd Trolínske a Rizling rýnsky. Zatiaľ čo v Nemecku je Kerner štvrtou najpestovanejšie odrodou, na Morave bol zaregistrovaný až v roku 2001 a od tej doby sa teší rastúcej obľube medzi vinármi aj milovníkmi vína. Odrode sa najprv po jej šľachtiteľovi hovorilo Herold Weiss, neskôr bola premenovaná podľa lekára z Weinsbergu menom Justinius Andreas Christian von Kerner, ktorý svojim pacientom odporúčal pohárik vína denne ako najlepší prírodný liečebný prostriedok. Vína odrody Kerner sú vynikajúce najmä v prívlastkoch ako je neskorý zber alebo výber z hrozna. Sú charakteristická zelenožltou farbou, plným telom a aromatickou kvetinovou vôňou. Jedná sa o elegantný príťažlivé víno so sviežou kyselinkou vyváženú vyšším obsahom zvyškového cukru.

Predstavovaný polosuchý Kerner - neskorý zber - je harmonické vino s iskrivou zelenkavou farbou so zlatými odleskami. V jeho vôni nájdete nasladlé ovocné tóny marhúľ, korenitosť a príjemné minerálny tón. Chuť, v ktorej je cukor dokonalo zladený s výraznou, ale šťavnatou kyselinkou, je príjemne vyvážená zostatkovým cukrom. V dochuti vyniká korenitosť a tóny červeného ríbezľu. Záver je plný a extraktívny, so stopami jemného korenia. Toto víno odporúčame kombinovať s teľacím na grile, s rybami, údeninami a mäkkými syrmi.

 

Müller Thurgau - polosladké - kabinetné - biele 2014

Svieže, príjemné aromatické víno svetlej, žlto-zelenej farby, v ktorom nájdete vôňu s jemne medovým až muškátovým podfarbením a s broskyňovým nádychom. Chuti dominuje svieža kyselinka s minerálnymi tónmi a ovocnou dochuťou. Víno samé nabáda k ďalšiemu dúšku sa hodí ku každodenným príležitostiam. Správne vychladené bude chutiť k predjedlám i bielym polievkám, nenáročným úpravám cestovín, rýb a hydine. Víno tejto odrody je najlepšie piť mladé a svieže.

 

Rotgipfler - suché - moravské zemské - biele 2014 

Rotgipfler, alebo tiež “Červenošpičák”, je stará muštová odroda, kríženec Tramínu a Veltlínskeho červeného. Ide o nevšedné víno iskrivej zelenej farby so žltými odleskami. V jeho vôni nájdete nasladlé ovocné tóny po mandarínkach a tropickom ovocí. V dochuti zaujme výraznejšia kyselinka, lesné jahody a zrelé ovocie, záver je plný a extraktívny so stopami jemného korenia. Doporučuje sa kombinovať s typickými jedlami áziskej kuchyne, s morskými plodmi a so syrom.

 

vina_hanzel

 

Silvánske zelené - polosuché - akostné - biele 2014

Dnes menej známa odroda bieleho vína Silvánske zelené patrila ešte na začiatku minulého storočia k najrozšírenejším odrodám bieleho vína v Strednej Európe. Táto odroda vznikla samovoľným krížením odrôd Rakúskej bielej (Österreichisch Weiss) a Tramín červený, čo ukazuje na jej rakúsky pôvod. Traduje sa, že Silvánske bolo vyšľachtené z pôvodného, divokého lesného viniča, odtiaľ názov odrody latinského pôvodu: "silva", teda les, alebo od slova "saevum", v preklade "divoký". Možno práve preto slúžilo Silvánske zelené ako bežné, suché, stolové víno k prostým jedlám. Dnes sa vyrába táto odroda najmä v prívlastkoch kabinet a neskorý zber, kedy majú vína príjemný, aj keď neutrálne aromatický prejav a sviežu kyselinku. Silvánske zelené môžeme odporučiť k najrôznejším príležitostiam, pretože patrí medzi vína, ktorých pitie neunavuje. Víno je vhodné na strednodobé archiváciu.

Silvánske zelené od Hanzela je ľahšie ale extraktívne víno so žltozelenkavou farbou. Vo vôni sa objavujú pikantné aromatické tóny po egreši a jemná aróma agátového kvetu. Chuť je korenistá a ľahšia po zelených jablkách. V dochuti doznieva výraznejšia kyselinka a kompót egrešu. Toto víno doporučujeme podávať ku krémovým a bielym polievkám, ku kuraciemu mäsu a k polotvrdým, údeným a ovčím syrom.

 

Svätovavrinecké rosé - polosladké - kabinetné - ružové 2014

K veľkej rodine burgundských vín a pôvodom pochádza z Francúzska patrí odroda Svätovavrinecké, ktoré sa ešte len v polovici 19.storočia sa dostáva do Nemecka a neskôr do Rakúska, kde bola najprv s úspechom pestovaná v kláštore Klosterneuburg. Na Moravu sa dostala okolo roku 1900, teraz sa tu pestuje na zhruba siedmich percentách plôch viníc. Víno je zvyčajne tmavšej farby, odrodová aróma pripomína višne s tónmi tmavých lesných jahôd, zrelých sliviek a lekváru. V chuti je možné po zodpovedajúcom zrení cítiť jahody, jemné koreniny, horkú čokoládu, to všetko doplnené prirodzeným tanínom. V lepších rokoch dáva odroda vína s prívlastkom kabinet a neskorý zber, výnimočne aj výber z hrozna.

Kabinetné rosé z našej ponuky je ľahké módne ružové víno so zaujímavou farbou svetlých jahodových tónov. Je osviežujúce, príjemné piteľné, so sľubnou škálou chutí a vôní. Svätovavrinecké rosé z viníc Leskoun sa vyznačuje intenzívnou vôňou malín a lesných jahôd, v chuti sa prejavuje výraznejšia kyselinka ale i príjemná nasladlá chuť jahôd s cukrom a jogurtom. Najlepšie chutí vychladené na 7 - 8 °C. Bude príjemným spoločníkom pre letné posedenie s priateľmi.

 

Frankovka rosé - polosladké - kabinetné - biele 2014

Zaujímavé ľahké víno vyrobené lisovaním celého hrozna. Má farbu v odtieni staroružovej. Je svieže, príjemne pitelné, s vôňou a chuťou po čerešniach. Príjemná kyselinka dodáva potrebnú sviežosť a obsah prírodného zbytkového cukru eleganciu a harmóniu. Vďaka nižšiemu obsahu alkoholu je toto víno príjemným spoločníkom pre popoludňajšie stretnutia, dá sa kombinovať s ovocnými a zeleninovými šalátmi, hodí sa ku gulášu a bielym zrejúcim syrom. Podávajte poriadne vychladené.