Chcete byť fit? Červené je ideálna voľba

Do zdravého životného štýlu vraj alkohol nepatrí. Je to však skutočne tak? O výnimočných vlastnostiach červeného vína sa toho popísalo už naozaj veľa. K tejto téme sme sa v minulosti vyjadrili aj my. Ku všetkým tým zázračným účinkom, ktoré nášmu zdraviu výrazne prospievajú, vedci z Kanadskej univerzity pripísali ďalšiu. Dnes je v kurze byť fit to vieme všetci, ale nie každý má čas tráviť hodiny v posilňovni. A práve druhú spomínanú skupinu zaneprázdnených (alebo jemne lenivých) ľudí tento kanadský objav poteší.

red wineOdborníci totiž v najnovších výskumoch dokázali, že resveratrol, antioxidant, ktorý je ktorý sa nachádza v červenom víne má na naše telo blahodárne účinky ktoré sú podobné tým, aké má na naše telo fizická aktivita. Ďalšie, hlbšie štúdie preukázali fakt, že šťava z červeného hrozna alebo červené víno spomaľuje rast tukových buniek. Za túto obzvlášť atraktívnu vlastnosť môže kyselina ellagic, ktorá znižuje rast už existujúcich tukových buniek a eliminuje tvorbu nových.

Tým samozrejme nechceme povedať aby ste sa pohybu vyhýbali, práve naopak. Ďalšie testy preukázali, že antioxidant resveratrol v organizme pomáha zlepšiť fizickú výkonnosť, činnosť srdca aj posilniť svalstvo, čo sa pri tréngoch či cvičení naozaj hodí.

“Myslím si, že resveratrol v tele dokáže navodiť stav ako po cvičení, prípadne zvýšiť účinnosť kratšieho tréningu, keď si ľudia nemôžu dovoliť vydať zo seba viac,” povedal Jason Dyck, vedúci výskumu na Kanadskej univerzite.

Avšak, všetkého veľa škodí, táto múdrosť platí aj pri zdraviu prospešnom víne, preto majte stále na mysli, že vám prospeje maximálne jeden pohárik vína denne. Ak vám to vaše telo a váš diár dovolí, nájdite si čas a pohybu sa nevyhýbajte. Pre vaše telo nie je nič lepšie ako pohybová aktivita a večer si môžte pokojne popíjať zaslúšený pohárik vína s vedomím, že robíte niečo pre svoje zdravie.