Biel Vinalia 2016 - dvakrát zlato, raz striebro

Tento rok sa Vinárstvo Lahofer zapojilo prvýkrát do už v poradí jedenásteho ročníka medzinárodnej súťaže vín pre malých aj veľkých výrobcov vína. A hneď si ocenenie odniesla trojica vín v zastúpení: Chardonnay, Müller Thurgau, Cabernet Sauvignon.

Spolok vinárov, vinohradníkov priateľov a milovníkov vína sa aj tento rok rozhodol usporiadať súťaž Biel Vinalia vo Veľkom Bieli, ktorá je zaradená do zoznamu nominačných výstav hroznových vín pre výberovú súťaž Národný salón vín Slovenskej republiky. Do súťaže sa zapojilo až 478 vzoriek vína od 94 rôznych vinárov a vinárstiev.

Zaujímavosťou pre nás na tejto súťaži bolo, že sme prvýkrát nasadili vína zo slovenskej rady Lahofer. Ide o vína, ktoré sú vo vinárstve Lahofer v Znojme vyrobené zo slovenského hrozna. Vína majú špeciálnu etiketu, opäť bohatú na údaje, pôvod hrozna dohladateľný až do konkrétneho vinohradu, a  jednu výnimočnú vlastnosť: kúpiť ich môžete len na Slovensku. Momentálne máme v slovenskej rade v ponuke suché Chardonnay, suchý Alibernet a sladký Sauvignon, na výrobu ktorých sme kúpili hrozno zo strekovského vinohradníckeho rajónu, a rovnako suchý Cabernet Sauvignon vyrobený z hrozna pochádzajúceho zo šintavského rajónu.

Zo slovenskej rady vín sa môže zlatou medailou Biel Vinalia pýšiť Chardonnay, ročník 2014, strieborná medaila sa ušla slovenskému Cabernetu Sauvignon, ročník 2014. Kolekciu doplnil Müller Thurgau, ročník 2015, z poctivého znojemského hrozna.

Okrem medailí získali ocenené vína aj Diplomy Biel Vinalia 2016. Všetky ocenené vína sú dostupné aj na našom e-shope.