Archivácia, alebo ako víno „uložiť na spánok“

vínna pivnica

Víno ako darček sa stal v posledných rokoch fenoménom. Obdarovať druhého kvalitným alkoholom je príjemný zvyk, obdarovať vínom má navyše jednu nezanedbateľnú výhodu: víno je univerzálny nápoj vhodný pre ženy aj mužov v ktoromkoľvek ročnom období.

Asi aj preto sa veľká časť vína predá vo vinotékach či špecializovaných predajniach spolu s darčekovými taškami alebo kazetami. Zvlášť ak dostaneme kvalitné víno alebo víno z exotickejšej krajiny, máme snahu nevypiť ho hneď ale odložiť ho na slávnostnú príležitosť. Mali by sme však vedieť, že aj archivácia vín má svoje pravidlá.

Archivovať kvalitné víno alebo nie?

Či víno archivovať alebo nie je otázka staršia ako Hamlet. Pravdou však je, že pre účely archivácie nie je vhodné akékoľvek víno a už vôbec neplatí, že čím je víno staršie, tým bude lepšie. Toto pravidlo platí len pri tých vínach, ktoré spĺňajú niekoľko pre archiváciu dôležitých podmienok.

Prvou a najdôležitejšou je výber odrody pre archiváciu. Ak si kúpime 2 fľaše mladého novembrového vína a jednu vypijeme a druhú starostlivo uskladníme, väčší zážitok budeme mať zaručene z tej fľaše, ktorú sme hneď vypili. Mladé víno je niečo ako letná láska, jeho sviežosť, chuť a aromatika nevydržia dlhšie ako pár mesiacov, nie to roky. Dlho skladované mladé víno postupne stráca primárnu aromatiku, sviežosť, stáva sa fádnym, až sa nakoniec stane nekonzumovateľným. Z archivácie treba vylúčiť aj tzv. aromatické odrody, ako sú Muškát moravský, Pálava, Müller Thurgau, Irsai Oliver alebo Sauvignon. Nevhodné sú taktiež ružové vína. Z bielych odrôd sú najvhodnejšími Rizling rýnsky, Rulandské šedé či Veltlínske zelené.

Modré odrody ako ideál pre archivovanie

Podstatne väčší potenciál zrenia, a teda vhodnejšie na archiváciu, sú vína z modrých odrôd. Ak ste niekedy sedeli v kine a hlavný hrdina otváral veľmi drahé archívne víno, zaručene šlo práve o červené. Ideálne predpoklady majú odrody Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Merlot, Syrah či Svätovavrinecké. Jedným z faktorov je spôsob výroby červených vín, pri ktorej sa nechajú nakvášať šupky hrozna a do vína sa tak dostane podstatne viac polyfenolických látok.

Druhým dôležitým faktorom je kvalita hrozna. Platí známa pravda, že kvalita vína sa tvorí vo vinohrade – čím vyšší prívlastok a extrakt, tým vyšší potenciál zrenia. Takisto vína s vyšším zostatkovým cukrom sú na archiváciu vhodnejšie ako suché.

hrozno

Vedeli ste, že... Archiváciou získavajú vína odlišné vlastnosti ako mali ako mladé? Čím je víno staršie, tým sa bude od svojej mladej verzie líšiť výraznejšie. Netreba zabúdať, že takéto vína častokrát ocenia najmä fajnšmekri. Krásny, hustý petrolejový Rizling rýnsky nemusí chutiť každému napriek tomu, že v takomto prípade máte v pohári skutočný skvost.

Spôsob skladovania vína počas archivácie

Až miesto skladovania rozhodne, či vínu archivácia pomôže alebo nie. Spôsob skladovania je pre výsledný efekt mimoriadne dôležitý. Dôležitá je stála teplota na úrovni 9 °C až 14 °C. Pri vyššej teplote vína rýchlejšie starnú. Odporúčaná vlhkosť vzduchu je v rozmedzí 70 – 75 %. Okrem toho je dôležité, aby bolo víno počas dozrievania situované v miestnosti bez prístupu pachov, hluku, vibrácií a najmä výkyvov teplôt. Svetlo má rovnako nežiaduci účinok na uskladnené vína, preto sa mu treba vyvarovať. Fľaše s korkovou zátkou skladujeme vo vodorovnej polohe tak, aby bol korok neustále zmáčaný samotným vínom, čím zabránime kontaminácii choroboplodnými baktériami. Počas archivácie odporúčame viesť si tzv. „vínny denník“ a do archívu si odložiť viac ako len 2 fľaše, pričom každého pol roka otvoriť jednu a podľa aktuálneho stavu vína posúdiť  jeho ďalší vývoj.

Dobrá rada na záver

Uvedené pravidlá však netreba brať ako dogmu. Zrenie vína závisí od toľkých faktorov, že predpovedať vývoj konkrétneho vína o 5 rokov je ako veštenie z kariet.

Dobrá rada na záver znie: ak nie ste investor a máte doma víno, na  ktoré ste práve dostali chuť, vypite ho.

Vedeli ste, že... Archiváciou vhodných vín vo vhodných podmienkach získavajú tieto vína na hodnote a častokrát sa stávajú vhodnou investíciou. Takéto víno môže pre investora znamenať rovnaký úžitok ako investícia do aktív typu drahé kovy, reality či umenie.