Škola vína 1: Ako správne otvoriť fľašu vína

Pri čítaní tohto článku si možno pomyslíte, že tak jednoduchý proces, akým je otváranie fľaše, nepodlieha žiadnym zásadám. Opak je však pravdou. Chceme vám pomôcť naučiť sa rozumieť tomuto zdanlivo jednoduchému úkonu, ktorý (verte alebo nie) má na víno zásadný vplyv.

Čo budete potrebovať?

Predtým, než sa spoločne naučíme, ako správne otvoriť fľašu vína, je nesmierne dôležité, aby ste si zaobstarali dobrú vývrtku. Nemusí byť práve someliérska, ale mala by mať určité prvky, ktoré sú nevyhnutne potrebné k tomu, aby ste víno otvorili na profesionálnejšej úrovni. Zoženiete ju napríklad vo vinotékach, alebo v predajniach s vinárskymi a someliérskymi potrebami. Stojí síce o pár eur viac, ale ide o dlhodobú investíciu, ktorá z vás urobí “obývačkového someliéra”. Pri jej kúpe sa uistite, že má zubaté ostrie, vďaka ktorému sa stane rezanie fólie záklopky na hrdle fľaše hračkou.

Víno LAHOFER Vám ponúka profesionálnu vývrtku značky Pulltap’s s logom značky LAHOFER, ktorá je vyrobená z nerezovej ocele, čo je zárukou dlhodobej kvality. Skrutka je skonštruovaná tak, aby znižovala trenie pri ťahaní korku z fľaše, čím sa zlepšuje jej účinnosť.

Ako otvoriť fľašu vína

1. Držte fľašu vína stacionárne,

2. Pomocou zubatého ostria na vývrtke prerežte záklopku. Prsty majte priložené z druhej strany hrdla, aby ste udržali stabilitu a zároveň predišli úrazu,

3. Odstráňte záklopku,

4. Priložte skrutku na stred korku a začnite rotovať,

5. Skrutkujte dovtedy, kým neprídete k poslednému závitu,

5. Umiestnite páčku vývrtky do prvej polohy a potiahnite,

6. Umiestnite páčku do druhej polohy.

7. Pomalým krúživým pohybom ťahajte korok z hrdla, kým zátka pomaly nevykĺzne a nebudete počuť tiché zasyčanie, čo signalizuje, že ste fľašu správne otvorili. Gratulujeme!

Správne otváranie fľaše je veľmi dôležité. Pri násilnom vyťahovaní zátky trpia predovšetkým vína, ktoré sú archívne, takže ich kvalita dosť utrpí. Je to spôsobené predovšetkým prudkým vyrovnaním tlaku vo fľaši s okolitým prostredím a náhlym prístupom kyslíka, čo pôsobí na víno stresujúco.

Pokročilejší návod vytvorený hravou komiksovou formou si môžete stiahnuť tu.