8 vecí, ktoré ste zaručene o burčiaku nevedeli

S podujatiami, na ktorých sa stretnete s týmto, pre niektorých nevábne voňajúcim nápojom, sa aktuálne roztrhlo vrece. Mnohí si bez neho nedokážu predstaviť jeseň, iní ho zatracujú pre jeho farbu a konzistenciu. Ide o nápoj, ktorý nie je typický len pre náš región. Veľkej obľube sa teší i v okolitých krajinách: v Česku (najmä na Morave), Rakúsku, ale aj Maďarsku.

Czech Burcak Wine honestcooking.com

Ako skladovať alebo prenášať burčiak ste mali možnosť zistiť v našom predchádzajúcom článku. Prinášame vám prehľad 8 vecí, ktoré ste zaručene o burčiaku nevedeli a vďaka ktorým môžete spríjemniť čakanie svojim priateľom v rade pri stánkoch na vinobraní, či jarmoku :

1. Pôvod slova "burčiak" pochádza pravdepodobne z francúzskeho "vin bourru", čo doslova znamená "nahnevané víno".

2. Po vstupe Slovenska do Európskej únie, nám podobne ako našim českým susedom bola udelená výsada, vďaka ktorej je možné pod termínom "burčiak" označiť iba kvasiaci hroznový mušt vyrobený výlučne z hrozna dopestovaného a spracovaného na území Slovenskej republiky.

3. Burčiak možno ponúkať zákazníkom iba obmedzený čas a to v období od 15. augusta do 31. decembra kalendárneho roka zberu hrozna, z ktorého je vyrobený.

4.  Počas kvasenia burčiaka možno kvasenie zastaviť a opätovne ho uviesť do kvasenia a následne ponúkať zákazníkovi.

5. Označenie "burčiak" a údaj o výrobcovi je ten, kto predáva, povinný uviesť viditeľne na výveske v mieste predaja burčiaka.

6. Mnoho vinárov je ochotných na pravý burčiak čakať celé hodiny. Pravý burčiak, kedy sú cukry a alkohol vo vyváženom pomere 50:50, možno okúsiť iba obmedzený čas.

7. V mnohých krajinách nemajú pre burčiak ani vhodné slovo. V angličtine sa opisným spôsobom označuje ako partially fermented wine alebo ako new half-fermented wine, čo znamená čiastočne skvasené víno, alebo mladé víno. Anglické slovo must pochádza z latinského vinum mustum, čo v preklade znamená mladé víno. V Rakúsku je nazývaný Sturm, na juhozápade Nemecka Junger Wein (mladé víno), v oblasti Pfalz je známy ako Neuer Wine (nové víno).

8. Burčiak má svoje štádiá. Keď v ňom ustúpi obsah cukru a vystúpia do popredia kyseliny a obsah alkoholu, ľudovo sa nazýva "rampáš". Mladým vínom nazývame až nápoj, ktorý je čistý, takmer bez kalov, má ustálenú chuť, zreteľnú vôňu odrody a v ktorom sedimentujú kvasné kaly. Označovať víno slovami "mladé víno" možno iba také, ktoré má chránené označenie pôvodu a ktoré je nafľašované najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na výrobu tohto vína. Také víno možno začať uvádzať na trh najskôr v prvý novembrový pondelok roku zberu hrozna.