6 dôvodov, prečo by ste na opustenom ostrove nezomreli, keby ste mali hrozno

Keby ste sa ocitli na mieste, na ktorom by nebolo ani živej duše, ani zrnko obživy a ani kvapka pitnej vody, zato však dostatok hrozna, o výživu máte postarané. Podobne, ako možno hovoriť o pozitívnych účinkoch vína na naše zdravie, je možné tvrdiť, že toto ovocie obsahuje všetko, čo naše telo potrebuje: vodu, cukry aj vitamíny.

Lost_Island_2

 

1. Priamy zdroj tekutín

Čerstvé hrozno sa až  z 80% skladá z vody. Tá, ktorá je obsiahnutá v hrozne, navyše obsahuje uhľohydráty a minerálne soli, ktoré nezaťažujú organizmus a ľahko sa z tela odbúravajú. Takže základnú potrebu by sme mali pokrytú.

 

2. Zdroj energie

Od hladu teda určite nezomriete. Je to práve dužina hrozna, ktorá má pre nás najväčší význam. Jej najcennejšími látkami sú jednoduché cukry - glukóza, známa ako hroznový cukor a fruktóza, ktorú poznáte pod pomenovaním ovocný cukor. V čase vrcholovej zrelosti hrozna sú tieto cukry zastúpené vo vyváženom pomere 1:1. Predstavujú nenahraditeľný zdroj energie. Cukry zároveň znižujú kyslosť moču a pôsobia ako preháňadlo, čo využijete napríklad vtedy, keď sa ryba, ktorú ste horko-ťažko ulovili s použitím primitívnych nástrojov, pokazí. Zároveň zvyšujú tvorbu slín, čím podporujú trávenie. Zneškodňujú rôzne kvasné procesy v črevách a podporujú oddeľovanie hlienov.

zlozenie_hrozna

3. Vitamíny, vďaka ktorým sa vám každá choroba vyhne oblúkom

V hroznovej šťave sa nachádzajú vitamíny, ktoré sú aktivizátorom dôležitých činností nášho tela a ktoré posilňujú organizmus v boji proti najrôznejším chorobám. Napríklad vitamín B1 zohráva významnú úlohu pri liečení srdcových chorôb (na pustom mieste môžete celkom ľahko prepadnúť panike), iný vitamín, B2,  je zase dôležitý pri liečbe očných a kožných chorôb, čo môže byť na opustenom ostrove, kde celý deň praží slnko, celkom praktické. Vitamín B6 odďaľuje kôrnatenie ciev a vitamín B12 je potrebný na tvorbu krvi. Účinky vitamínu C, ktorý poznáte ako kyselinu citrónovú, približovať nemusíme.

 

4. Pomocník na ukladanie drahocennej energie 

V dužine sa nachádza aj kyselina vínna a kyselina jablčná, ktoré patria do kategórie jednoduchých ovocných kyselín. Práve kyselina jablčná je typ zlúčeniny, ktorá má rozhodujúci podiel na ukladaní energie v tele tak, aby bola efektívne využívaná. Načo ňou mrhať, no nie?

 

5. Dobré trávenie

Vďaka pektínom, ktoré sa v hrozne nachádzajú, nebudete mať problém s trávením a vyprázdňovaním čriev. Ovplyvňujú zloženie črevnej mikroflóry a odvádzajú z tela choroboplodné zárodky.

 

6. Na nervy

Sám, opustený, bez priateľov, nejete nič iné ako hrozno... Nečudo, že vás rozbolí hlava. Už raz spomínané látky, ako vitamín B1, ktorý je dôležitý pri liečbe nervových chorôb a pektíny, ktoré pomáhajú zlepšiť ich funkciu, sú účinnou náhradou akýchkoľvek tabletiek.

 

Už len mať to šťastie a stroskotať na takom ostrove, kde rastie hrozno. Ešte lepšie by bolo, keby tam aj úplnou náhodou bolo opustené vinárstvo... Hneď by sa žilo ľahšie.