Biele vína

Biele víno sa spomedzi všetkých vín pije najviac. Možno je to pre jeho ľahkosť, chuť, alebo jednoducho rozšírenosť pestovania bielych bobúľ.

V našej ponuke nájdete rôzne odrody, ktoré ponúkajú vinárstva Lahofer, Hanzel aj Waldberg. Nájdete tu klasické odrody ako Rulandské biele, Rulandské šedé, Sauvignon, Chardonnay, Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Silvánske zelené, Tramín červený, Müller Thurgau, Muškát moravský, Pálava atď.

Máme však v ponuke aj rôzne netradičné odrody bieleho vína ako Muškát žltý, Rotgipfler, Kerner, Hibernal, Rinot, Neuburgské atď. Niektoré z týchto neznámych odrôd ste možno ešte nikdy neochutnali a práve teraz máte jedinečnú možnosť si objednať a vyskúšať ako chutia.

Muškát žltý sa najmä používa spoločne s Furmintom a Lipovinou na výrobu tokajských vín.

Málo vídané víno Rotgipfler (česky Červenošpičák) odkazuje na farbu špičiek listov tejto odrody viniča, je spontánnym krížencom Veltlínskeho červeného a Tramínu.

Kerner má potenciál poskytovať zaujímavé aromatické vína rizlingového typu. Prvotným predpokladom kvalitného vína je vynikajúci zdravotný stav zbieraného hrozna.

Hibernal je vhodný na produkciu kvalitných prívlastkových vín. Ako interšpecifická odroda je tiež vhodný na výrobu biovín.

Rinot produktuje víno výbornej kvality, žltozelenej farby, jemne aromatického typu s ovocnými a bylinnými chuťami a vôňami.

Neuburgské je najčastejšie spracovávané v kategórii akostné víno, kabinetné víno a neskorý zber. Snahou pri spracovaní býva zvýraznenie aromatického charakteru vína a pritom zachovaniu chuťovej plnosti vína.