Vytvorte si svoj vlastný ARÓMA BAR !

Vylepšite svoju schopnosť rozoznať rôzne vône vo víne pomocou vlastného ARÓMA BAR-u !  Samozrejme, v obchodoch so someliérskymi potrebami, alebo v rôznych e-shopoch nájdete balíčky alebo sety vôní vín, ich cena sa však pohybuje od 50EUR vyššie. Na vytvorenie nášho ARÓMA BAR-u vám postačí rozpočet do 20EUR.

Veľa vecí, ktoré budete na jeho výrobu potrebovať, vrátane rôznych korenín, sa určite nájde aj u vás v domácnosti, takže je možné, že miniete oveľa menej. ARÓMA BAR môžete využiť na vlastné sebazdokonaľovanie, alebo sa s jeho pomocou môžete zabaviť na párty s priateľmi. Stačí, aby ste si pozorne prečítali etikety vín, ktoré budete podávať. Väčšinou každý výrobca na nich udáva, aké vône je možné v jeho vínach nájsť. Ak napríklad na etikete popisuje, že v jeho tramíne cítiť lichi, naplňte ním jeden z pohárikov svojho ARÓMA BAR-u a pokúste sa nájsť túto vôňu vo víne spolu so svojimi priateľmi. Takáto zábava môže byť príjemným osviežením každej párty alebo posedenia pri víne.

Čo budete potrebovať?

  • set keramických pohárikov (je dôležité, aby bol materiál, do ktorého budete vkladať ingrediencie, z porézneho materiálu. Vôňa sa tak lepšie udrží),
  • bavlnenú látku,
  • nožnice,
  • kancelársku spinku,
  • saténovú šnúrku,
  • ľubovoľný podnos alebo tácku.

 

IMG_6787

Postup

1. Najskôr si z plátna vystrihneme kruhy, ktoré budú slúžiť ako pokrievka na poháriky. Plátno je vhodné z toho dôvodu, že nasiakne arómu látky, ktorá sa nachádza vo vnútri pohárika, no pri tom zachová tajomstvo jeho obsahu.

2

2. Kruhy z plátna priložíme na prázdny alebo plný pohárik a previažeme saténovou šnúrkou.

3

4

3. Uviažeme mašličku.

5

4. Aby aróma lepšie prenikala, poprepichujeme niekoľkokrát plátno ihlou, alebo drôtikom z kancelárskej spinky.

6

5. Ak ste to už neurobili predtým, teraz je tá chvíľa, aby ste naplnili svoj ARÓMA BAR rôznymi koreninami alebo špecialitami. Tie základné sú napríklad čierne korenie, horká čokoláda, vanilka, med a podobne. Prajeme vám veľa zábavy!

7