Vinárstvo Hanzel sa predstavuje

Vinárstvo HANZEL zo znojemskej vinárskej obce Miroslav nadväzuje na dlhoročnú rodinnú tradíciu výroby vína. Z hrozna vypestovaného na významných vinohradníckych trasách v okolí Miroslava (Weinperky či Volné pole) sa tu vyrábajú prívlastkové vína vysokej kvality a nezameniteľnej chuti. Vinárstvo HANZEL vyrába menšie šarže vín od 3000 do 8000 fliaš, u ktorých sa môže sústrediť na špičkovú kvalitu vína. Celková kapacita vinárstva bola stanovená na maximálny objem 150 tisíc fliaš vína ročne. Okrem menších šarží vín sa vinárstvo sústredí aj na produkciu vín z tradičných, i keď dnes už častokrát menej známych odrôd, akými sú napríklad Rotgipfler, Kerner, Hibernal či Silvánske zelené.

Vína vinárstva HANZEL sú vyrábané tradičným spôsobom pomocou najmodernejších technológií, ktoré zaručujú šetrné spracovanie hrozna. Maximálny dôraz sa kladie na kvalitu hrozna a jeho precízne spracovanie dáva vínam výnimočný a osobitý charakter. Po rozsiahlej rekonštrukcii v roku 2012 bolo vinárstvo vybavené kompletnou technológiou pre príjem, spracovanie, školenie a skladovanie vína. Vďaka tomu sa mohol navýšiť objem spracovaného hrozna aj skladovacie kapacity pivnice na súčasných 80 tisíc litrov vína.

V roku 2014 sa stalo vinárstvo HANZEL súčasťou skupiny LAHOFER (Vinice LAHOFER, Vinárstvo LAHOFER, Vinárstvo HANZEL). Vďaka novému silnému partnerovi sa vinárstvu HANZEL otvorili nové možnosti napredovania: posilnilo svoju pozíciu na trhu a spoločne s Lahoferom svojim zákazníkom a milovníkom vína môže predstaviť širšie portfólio kvalitných produktov.

Vinarstvi_7-(1)

 

História vinárstva

Vinárstvo HANZEL sídli v historickej budove z prvej polovice 18 storočia, ktorá patrila židovskému obchodníkovi Josefovi Hauserovi. Ten sa tu už pred prvou svetovou vojnou zaoberal výrobou éterických olejov a esencií, ovocných štiav, páleniek a aj vína. V budove číslo 234 mal aj obchod s vínom. Vzhľadom k židovskému pôvodu majiteľa bola Hauserova firma vrátane budovy v Miroslavi po roku 1938 nacistami arizovaná. Až do konca vojny fungovala pod menami nových majiteľov Hans Stix a Eduard Viktor Kainz. Po vojne bola na ňu ako na nemeckú firmu uvalená národná správa. Národným správcom bol určený Ing. Karel Hauser, vnuk Josefa Hausera, ktorý ako jeden z mála z rodiny prežil holokaust.

V roku 1948 bola firma znárodnená a začlenená do národného podniku Spojené továrne na výrobu olejov, esencií a potravinárskych farbív a postupne patrila pod národné podniky Aróma, Jihomoravská Fruta a Znojemská Fruta.

Celý objekt bol po privatizácii v deväťdesiatych rokoch kompletne zrekonštruovaný v roku 2012. Dnes v ňom je hotel s 35 lôžkami, reštaurácia, konferenčná sála pre 100 osôb a tiež degustačná pivnica a výrobné priestory. V nich vinárstvo HANZEL vyrába predovšetkým prívlastkové vína z okolitých vinohradov zo Znojemskej vinohradníckej podoblasti, predovšetkým z tratí Volné pole, Pohořelické vinohrady, Weinperky či Olbramovická hora.