Veľká noc s vínom

Vyšibte si k Veľkej noci kupón na nákup v eshope Lahofer.sk v hodnote 5 EUR! Môžete ho využiť do konca Veľkej noci, teda do 2. apríla 2018. Stačí, ak nakúpite minimálne za 30 EUR a pri nákupe zadáte šibačkový kód VELKANOC5.

Velka Noc vino Lahofer a Hanzel

Veľkonočné sviatky sú najväčším kresťanským sviatkom v roku. Tradične sa prekrývajú s pohanskými sviatkami. Na jednej strane oslavujeme zmŕtvychvstanie a nanebovzatie Krista, na druhej strane ide o vítanie jari, oslavu života a plodnosti.

Veľkej noci predchádza obdobie 40–dňového pôstu, kedy by mal človek striedmo jesť, piť a žiť. Keď toto obdobie odriekania uplynie, nastane jarná rovnodennosť, príde oslava vzkriesenia, oslavy príchodu jari. Ľudia pijú, jedia, hodujú, tancujú, oslavujú. Aby ste si tieto sviatky užili čo najlepšie, pripravili sme pre vás pár tipov na pochúťky a vína, ktoré sa hodia práve k týmto sviatkom.

Čokoládové vajíčka a zajačiky

Ak šibete práve pre sladkú odmenu, alebo naopak, chystáte doma dobroty pre svojich šibačov, rozhodne odporúčame červený Syrah. Hneď, ako sa napijete, ucítite vôňou červeného ovocia, sušených čerešní, škorice a horkej čokolády s príjemným, jemne vanilkovým tónom. Toto víno je ideálne k čokoláde!

Lahofer cokoladove vajce

Šibačková misa s údeným

Na sviatočnom stole nikdy nechýba misa s údeninami. Údené mäso, šunka, mäsová plnka, klobásy s horčicou, chrenom a čerstvým chlebom výborne doplníte pohárom Rulandského bieleho. Vo vôni odhalíte ovocné tóny, vôňu kvetín, zrelej hrušky a jemnú chlebovinku s vanilkovým tónom. Ukončite pôst a hodujte!

Lahofer a udene

Špenátová roláda s vajíčkom

Ak sa už neviete dočkaťplnokvetej jari, prineste zeleň aspoň na veľkonočný stôl. Vajíčka symbolizujú život a zrodenie. Toto svieže a ľahké menu spestrite netradičnou odrodou Kerner z vinárstva Hanzel. Už pri prvom dúšku rozoznáte chuť agátového medu, zrelého manga, žltého grepu, citrónovej kôry a ringloty.

Lahofer a Velka noc

Pripravte si lahodnú roládu podľa nášho receptu:

Na rolku potrebujeme:

  • 4 vajíčka
  • 500 g špenátu
  • 100 ml mlieka
  • 70 g masla
  • 4 lyžice múky
  • soľ, korenie

Na plnku potrebujeme:

  • syr Ricotta
  • údený losos plátky

Postup:

Špenát si podusíme na panvičke a zbavíme vody. Vajcia vyšľaháme do peny, primiešame špenát a koreniny. Na plech dáme papier na pečenie a vylejeme špenátovo-vajíčkovú zmes. Pečieme 10 minút pri 200 stupňoch.

Necháme vychladnúť. Otočíme papierom nahor a opatrne odstránime papier. Natrieme Ricottu, poukladáme plátky lososa. Môžeme pokvapkaťcitrónom.

Zrolujeme a zabalíme do alobalu alebo potravinovej fólie. Necháme v chladničke aspoň 6 hodín. Potom roládu odbalíme a nakrájame na kolieska. Podávame s vajíčkom, uvareným na tvrdo.

 

Či už oslávite Veľkú noc kresťansky, alebo pohansky, budeme radi pri tom prostredníctvom naších vín. Neváhajte a objednajte si naše lahodné vína, či už tie, ktoré sme vám odporučili, alebo také, čo vám zachutia. Od nás ako šibačkové dostávate kupón v hodnote 5 EUR, ktorý môžete uplatniť pri nákupe nad 30 EUR v e-shope Lahofer.sk až do 2. 4. 2018. Prajeme vám dobrú chuť a krásne sviatky!