Tretí ročník za nami!

Atmosféra bola skvelá, všade sa ozývala intenzívna vrava, ľudia o víne vášnivo diskutovali a hľadali svojich favoritov. Chuťové poháriky išli na plné obrátky, vína však bolo dosť pre každého.

Prvý degustačný stôl obsahoval VOC vína, rizlingy, Veltlínske zelené, Sauvignon a rôzne klenoty ako vína z exkluzívnej sady DNA z vinárstva Hanzel. Veľkým favoritom mužov bol práve Tramín červený DNA Hanzel z dubového sudu, ženy si pochvaľovali Silvánske zelené DNA Hanzel z gaštanového sudu.

Druhý stôl ponúkal rulandy a rôzne netradičné odrody ako Rotgipfler, Kerner, Hibernal a podobne. Rulandské Lahofer mohli hostia porovnať vo viacerých stupňoch cukornatosti. Degustovali Rulandské biele polosladké a Rulandské biele suché.

Úplne nakoniec si väčšina nechávala tretí stôl s červenými a sladkými vínami. Tu sa objavili tiež niektoré skvosty, ako najobľúbenejšia Pálava z Lahoferu aj Pálava z vinárstva Hanzel. Zweigeltrebe mohli hostia ochutnať v červenej verzii, a aj ako Zweigeltrebe Rosé. Ďalej stôl ponúkal Blauburger, Frankovku, Cabernet Savignon, Alibernet, alebo aj špecialitku Dornfelder Sladký Lahofer.

Kto s vínom rád experimentuje, mohol sa zastaviť pri stole, kde barman na mieru a podľa chuti namiešaval long drinky s vínom. Najčastejšie používal Rosé Lahofer, ozdoboval krúžkom uhorky alebo citróna, zvyšné recepty však zostávajú zahalené rúškom tajmostva.

Posledný stôl tentokrát zaváňal vôňami jedla. Priatelia z AMC pripravili čerstvé rizoto s krevetami a silný hovädzí guláš ochutený slivkovým lekvárom. Na stoloch mali všetci možnosť zajesť víno slanými pochutinami, syrom a hroznom.

Atmosféra bola veľmi príjemná, večerom sprevádzal moderátor Richard Vrablec, ktorý prichystal niekoľko krátkych vstupov vrátane súťaží a aukcií archívneho vína. Najdrahšia sada sa vydražila za 150 EUR! Celý večer mohli hostia hádať, koľko korkov sa nachádza v sklenej váze vystavenej na barovom pulte. Správne číslo 222 uhádli až štyria súťažiaci, v krátkom rozstrele “hod korkom o stenu” však jednoznačne vyhral pán nad troma dámami. Získal tak novú Mazdu 6 na celý víkend s plnou nádržou. Veríme, že si ju užil rovnako, ako my tento magický večer plný kvalitného vína!