Slovenský rad vín aj v ročníku 2014

Minulý rok sme priniesli na Slovensko nezvyčajnú vec: slovenské vína z moravského vinárstva. Tiež sa pýtate ako je to možné? Jednoducho.

Víno Lahofer je na Slovensku už od roku 2010 a za ten čas si našlo mnoho priaznivcov. My ako výhradný dovozca vína Lahofer na Slovensko sme si povedali, že by bolo fajn odmeniť našich verných zákazníkov niečím špeciálnym. Preto sme sa rozhodli skombinovať niečo na prvý pohľad neskombinovateľné: slovenské hrozno a moravské vinárstvo. V roku 2014 sme priniesli na slovenský trh prvé 3 slovensko-moravské vína: Sauvignon, Cuvée Rizling rýnsky + Sauvignon a Alibernet. Minuloročný pokus sa osvedčil a vďaka úspechu, ktoré tieto vína u zákazníkov zaznamenali, sme sa rozhodli pripraviť slovenské vína aj v ročníku 2014. Prvá novinka je už tu: je ňou Chardonnay 2014 suché!

Suché Chardonnay v kvalite neskorého zberu vás očarí chuťou ovocia, citrusových plodov a banánu s veľmi čistou a dlhou dochuťou. Hodí sa nielen k bravčovému mäsu, ale napríklad aj k tvrdým syrom a ovocným šalátom.

IMG_3954