FOTOREPORTÁŽ: Premiérová degustácia vinárstva Hanzel

Reštaurácia Brasseria hotela Holiday Inn v Bratislave bola vo štvrtok 25.6.2015 dejiskom ďalšieho míľnika cesty kvalitného vína na Slovensku. Slovenské zastúpenie Vinárstva Lahofer uviedlo na náš trh svojho mladšieho súrodenca, Vinárstvo Hanzel z Miroslava. Malé znojemské vinárstvo je od minulého roka popri Vinárstve Lahofer a Viniciach Lahofer tretím členom rodiny Lahofer.

Pozvaní hostia mali možnosť degustovať celkovo 12 vzoriek vín, okrem noviniek z Lahoferu aj 6 vzoriek od Hanzela. Išlo o veľmi zaujímavé, ľahké, svieže a šťavnaté vína. Najväčším prekvapením večera však nebola vysoká kvalita vín, ale prezentované odrody. Posúďte sami: medzi známymi a obľúbenými, ako napríklad Chardonnay alebo Müller Thurgau sa objavili aj menej známe vzorky ako Rotgipfler, Kerner alebo Silvánske zelené. Práve produkciou vín špičkovej kvality, nezameniteľnej chuti a arómy a na naše pomery nezvyklými odrodami sa chce Vinárstvo Hanzel na Slovensku presadiť.

Kapacita reštaurácie 50 miest sa zaplnila v krátkom čase. Pozvaných hostí počas celého večera sprevádzalo nielen špičkové víno, ale aj odborné slovo someliéra - a nie jedného, ale rovno dvoch! Niekoľko fotiek z degustácie je dôkazom, že sme spolu s našimi priateľmi prežili príjemný večer.

Ak s vám nepošťastilo zúčastniť sa ochutnávky, nezúfajte. Pripravili sme pre vás špeciálny degustačný set s novinkami od Vinárstva HANZEL, ktorý teraz kúpite v našom e-shope za zvýhodnenú cenu.

 

DSCF0007 copy

DSCF0005

DSCF0017

DSCF0010

DSCF0018