PR Správa: Vinárstvo HANZEL prichádza na Slovensko

Vinárstvo HANZEL prichádza na Slovensko

Bratislava, 2. júla 2015 – Reštaurácia Brasseria hotela Holiday Inn v Bratislave bola vo štvrtok 25.6.2015 dejiskom ďalšieho míľnika cesty kvalitného vína na Slovensku. Slovenské zastúpenie Vinárstva Lahofer uviedlo na náš trh svojho mladšieho súrodenca, Vinárstvo Hanzel z Miroslava. Malé znojemské vinárstvo je od minulého roka popri Vinárstve Lahofer a Viniciach Lahofer tretím členom rodiny Lahofer.

Pozvaní hostia mali možnosť degustovať celkovo 12 vzoriek vín, okrem noviniek z Lahoferu aj 6 vzoriek od Hanzela. Išlo o veľmi zaujímavé, ľahké, svieže a šťavnaté vína. Najväčším prekvapením večera však nebola vysoká kvalita vín, ale prezentované odrody. Posúďte sami: medzi známymi a obľúbenými, ako napríklad Chardonnay alebo Müller Thurgau sa objavili aj menej známe vzorky ako Rotgipfler, Kerner alebo Silvánske zelené. Práve produkciou vín špičkovej kvality, nezameniteľnej chuti a arómy a na naše pomery nezvyklými odrodami sa chce Vinárstvo Hanzel na Slovensku presadiť.

Vinárstvo Hanzel je plnohodnotným vinárstvom so samostatnou výrobou sídliacou v krásnych zrekonštruovaných priestoroch historickej budovy z 18. storočia. Okrem výrobných priestorov sa tu nachádza aj hotel s 35 lôžkami, reštaurácia, konferenčná sála pre 100 osôb a tiež degustačná pivnica. Výroba je orientovaná na menšie šarže vín od 3000 do 8000 fliaš, u ktorých sa môže sústrediť na špičkovú kvalitu vína. Cieľom je výroba kvalitných prívlastkových vín z vlastného hrozna aj takých odrôd, ako Rotgipfler, Kerner, Hibernal či Silvánske zelené. Maximálny dôraz sa kladie na kvalitu hrozna a jeho precízne spracovanie dáva vínam výnimočný a osobitý charakter. Vinárstvo Hanzel produkuje odrodové vína vo všetkých variáciách - suché, polosuché, polosladké a sladké, tiež si môžete vybrať z bieleho, ružového a červeného vína.

Vinárstvo HANZEL | Vinársto LAHOFER | Vinice LAHOFER
Počet zamestnancov: 120
Rozloha viníc: viac ako 430 ha

 

Táto moravská vinárska firma začala svoju činnosť pod názvom První znojemská vinařská. V roku 2006 vybudovala nový moderný vinársky závod v obci Dobšice a presťahovala sem všetky svoje aktivity. Vinice ležia v špičkových lokalitách neďaleko Znojma. Na Slovensku Vinárstvo Lahofer pôsobí od roku 2010.

 

Kontakt pre médiá/LAHOFER Slovensko:
Vital Grape, s. r. o.
Dominika Libantová, marketing
Gogoľova 18
851 01 Bratislava
tel.: 0948/997 823
marketing@lahofer.sk
www.lahofer.sk