Objav vôňu muškátu s vínom Lahofer!

Muškátové vína sú známe sladkou chuťou broskyní, vôňou po pomarančovom kvete a nektarinkách. Originálny názov pochádza z talianskeho slova “moscato”. Muškátové odrody sú jedny z najpestovanejších na svete, preto si právom zaslúžia byť znovuobjavené. Vydajte sa na dobrodružnú cestu s vínom Lahofer a objavte svieži mix korenistých chutí - napríklad s jeho Muškátom moravským!


Čo je Muškát moravský?

Muškátové odrody sa vo všeobecnosti vyznačujú sladkou, mierne temperamentnou chuťou. Napriek tomu, že Muškát moravský je sladké víno, jeho relatívne nízky obsah alkoholu (10 obj.%) a osviežujúca chuť z neho robí viac ako len víno vhodné k dezertom.


Vedeli ste, že...?

 ...netradičným spracovaním tejto odrody je napríklad náš hroznový LAHOdžem a že muškátovú arómu môžete nájsť aj u Mladého Lahofera? Skúste náš LAHOdžem skombinovať napríklad s palacinkami, použite ho ako náplň do to torty, alebo len tak vychutnajte s čerstvým chlebom a maslom! To, ako kombinovať víno s jedlom si môžete pozrieť v našej vínnej infografikeO výraznej vôni muškátu sme už hovorili a práve jeho aróma je tým, čo ľudia zvyčajne najviac popisujú. Štúdiom aromatických látok v muškátových vínach vedci zistili, že sa v nich bohato vyskytuje chemická zlúčenina s názvom linalol, ktorá sa prirodzene nachádza napríklad v mäte, citrusových kvetoch alebo škorici. Práve preto nám muškát tak vonia!


Odkiaľ pochádza Muškát moravský?

Ako napovedá názov, Muškát moravský pochádza z českej dielne. Vyšľachtili ho ešte v bývalom Československu, v Šlechtitelskej stanici vinářské v Polepšovicích na Morave. Spojením menej známej nemeckej odrody Prachttrauble (v preklade “krásne hrozno”) s výrazným Muškátom Ottonel stvoril Václav Křivánek odrodu, ktorá sa vyznačuje príjemnou sladkou a korenistou chuťou.

Muškátová vôňa trikrát inak
Svieže korenisté víno s iskrivou, zelenkavo-zlatistou farbou, ktoré sa vyznačuje príjemnou vôňou po muškátovom oriešku...čítať viac
Odhaľte svieže ovocné tóny, jemne korenistú vôňu muškátového kvetu a príjemnú kyselinku...čítať viac
Ručne vyrobený džem z hrozna odrody Muškát moravský...čítať viac

Kombinujte Muškát s jedlom!

Dve slová: “čínska kuchyňa”. Ak hľadáte víno, ktoré sa výborne hodí k sečuánskej, thajskej alebo vietnamskej kuchyni, odporúčame vám práve Muškát moravský. Dokonale sa hodí ku korenistým jedlám, pretože obsah alkoholu je relatívne nízky a obsah cukru vysoký. Muškátové vína všeobecne milujú aromatické korenie, škoricu, zázvor, kardamóm, či chilli. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa nehodia k ľahším mäsitým jedlám, ako je napríklad pečené kura alebo ryby. Verte však, že toto víno znesie aj kombináciu s barbeque - a hodí sa k nemu rovnako dobre, ako studená kola.