Letné osvieženie v jednom degustačnom sete

irrelevant-show-mom-sounds

Letné víno by malo byť ľahké, voňavé, so sviežou kyselinkou a nižším obsahom alkoholu. Občas neuškodí aj trochu zostatkového cukru. Presne takéto vína sme pre vás namiešali do letného degustačného setu. S vínami LAHOFER môže byť pre vás každý letný večer zážitkom!

 

Degustačný set Letné osvieženie obsahuje tieto vína:

Chardonnay - rada SK, 2014, suché

Rulandské biele - neskorý zber, 2014, suché

Sauvignon - VOC, 2015, polosuché

Rizling vlašský - neskorý zber, 2015, polosladké

Lahofer Rosé - neskorý zber, 2015, sladké

Pálava - výber z hrozna, 2015, sladké

letne_osviezenie

Chardonnay je najpredávanejším zástupcom slovenskej rady v našom sortimente – odrodové víno zo slovenského hrozna spracované Vinárstvom Lahofer. Jeho žlto-zelenkavá farba je sprevádzaná jemnou korenistou vôňou lúčnych kvetov a agátu. V chuti Vás osloví svieža kyselinka a príjemná príchuť ovocia a citrusových plodov.

Rulandské biele typická chuť pre túto odrodu: je plná, extraktívna, so stopami ovocia a lieskového orieška s jemným nádychom vanilkového korenia.

Polosuchý Sauvignon VOC je tým pravým osviežením na leto. Je ľahký, svieži, jeho harmonická vôňa po kvetoch a vyzretom egreši milo prekvapí nejedného zarytého fanúšika suchých vín. Sauvignon VOC dokáže správne umocniť chuť rýb, zeleninových jedál a ľahko korenitých mäsových pokrmov.

Naopak Rizling vlašský už ťahá chuťové poháriky do sladších tónov. Vo vôni preto ucítite medovo-kvetinové tóny, ktoré sprevádza jemná dochuť medovej ovocnosti v kombinácii s hrozienkami a minerálnosť so šťavnatou pikantnou kyselinkou. Víno je ideálne ako digestiv na záver krásneho letného večera.

Súčasťou letného setu je aj Rosé Lahofer. Pre svoju intenzívnu vôňu po lesných malinách, ktorú harmonicky dopĺňa sladkastá chuť roztlačených jahôd sprevádzaná pikantnou kyselinkou, sa toto rosé stalo pre mnohých neodmysliteľnou súčasťou pokojného trávenia času na terase či pri bazéne. Príjemným prekvapením je nízky obsah alkoholu (8,5 %).

rose_3338317k

Last but not least – to najlepšie na koniec. Pálava LAHOFER. Vo vôni vyniká korenistosťou po Tramíne, jemným muškátovým orieškom, tónmi liči a fialiek po Mülleri. V chuti je plná, výrazne extraktívna a harmonická s kyselinkou, ktorá vyvažuje vyšší obsah prírodného cukru. Pálava má nižší alkohol (10,0 %) a množstvo ocenení.

Sladšie vína LAHOFER však nemusíte piť samotné. Namiešajte si elegantný letný drink, ktorého zákadom bude Rosé LAHOFER, Pálava alebo Rizling vlašský.

 

Drobná rada na záver

Vyššia teplota vína napomáha uvoľňovaniu aromatických látok, počas horúceho dňa však víno týmto stráca na sviežosti. Aby ste si svoje obľúbené víno naozaj vychutnali, nebojte sa ho mierne podchladiť. Rosé LAHOFER a Pálavu kľudne aj na 6 – 8 °C.