Lektor vína 2018

 

Poznáte vzdelaných a zaujímavých ľudí, ktorí majú vždy čo povedať? Celé hodiny s nimi môžete pri víne debatovať na zaujímavé témy. Ich praktické príklady a skúsenosti obohatia váš pohľad, a vy získate motiváciu a odvahu niečo zmeniť, niekam sa posunúť.

My vo vinárstve Lahofer takýchto ľudí poznáme, vážime si ich a oceňujeme ich. Najmä osobnosti, ktoré neváhajú svoje skúsenosti podať ďalej a vo vyššom záujme sa stanú lektormi. Aj preto sme partnermi akcie Lektor roka, kde môžu hostia ochutnávať naše podmanivé vína.

Lektor roka je súťaž, ktorá začína mať na Slovensku tradíciu. Pozostáva z dvoch kategórií, Lektor roka a Firemný vzdelávací/rozvojový program roka. Po ukončení verejných nominácií sú obe kategórie posudzované nezávislou odbornou komisiou, ktorá rozhodne o víťazovi.

 

Vyvrcholením súťaže je galavečer, ktorý sa uskutoční 15. februára 2018 v hoteli Doubletree by Hilton v Bratislave. Event bude pripravený formou banketu, kde hostia okrem výborného jedla vychutnajú vynikajúce víno Lahofer. Po odovzdaní cien bude pripravených 6 odrôd, ktoré je možné degustovať počas prednášok a workshopov s pozvanými rečníkmi. Určite vás zaujme Robert Rasmussen zo spoločnosti Lego. So svojím tímom vytvoril komplexnú a funkčnú metodiku, ktorú dnes pri strategickom plánovaní a rozhodovaní využívajú spoločnosti ako NASA, Google či Shell. Druhý rečník bude Richard Justenhoven, jeden z najuznávanejších pracovných psychológov a hlavný expert v oblasti online hodnotenia.

 

Víno Lahofer vás bude sprevádzať celým večerom. Vzdelávanie je pre nás veľmi blízka téma. Sami sa stotožňujeme s názorom, že víno netreba len piť, ale aj degustovať a spoznávať. Preto vznikla naša Škola vína, kde pútavými článkami prinášame zaujímavé informácie o víne. Naučíme vás, ako správne otvoriť fľašu, ako profesionálne vyčistiť poháre, aká je ideálna teplota podávaného vína, ktorý pohár použiť, aké typy fliaš poznáme, ako rozpoznať arómy vo víne a podobne. Preto veríme, že ak by vznikla kategória Lektor vína, určite by Lahofer získal čestnú nomináciu za pútavý obsah svojich vzdelávacích aktivít.