LAHOFEST 2016: Za oponou

 

g_1LAHOFEST 2016: Za oponou

Približne mesiac dozadu som ráno vstávala s myšlienkou – „zas pondelok, zas porada“. Pri predstave, že môj šéf zas raz bude meškať, sa mi z tej postele ani vyliezť nechcelo.

Nakoniec som sa predsa len premohla a z postele som vstala - inú možnosť som ani nemala. Zopakovala som si každodenný rituál od umytia zubov cez šatníkovú kúru až po kozmetické úpravy a vydala sa do práce.

S polkou kancelárie na ramene, autobus beznádejne plný. Na nálade mi nepridá 78 krokov, ktoré aj dnes musím spraviť, kým sa od zastávky dostanem k výťahu. Pondelňajšie rána sú tak rutinné, sivé, fádne a priemerné...

 

Prekvapenie

Otváram kanceláriu a neverím vlastným očiam! Spoza stola sa na mňa niekto usmieva. Štípem sa do líca, či sa mi to len nezdá.

 

Mystery-Wine

 

Nezdá, dnes prišiel načas. Čo sa stalo? Pol hodinu dusím v sebe tú otázku. Čo motivovalo môjho šéfa prísť načas?

 

Prečo prišiel načas?

g_2

A ďalšiu pol hodinu mi to nechcel prezradiť. Odpoveď som nakoniec dostala - takú som však naozaj nečakala. Lahofer bude organizovať festival! Festival, ktorý bude plný vína. A tak sa z tradičnej pondelkovej porady stala „Festporada“. A ja som sa na pondelky začala celkom tešiť.

 

Na začiatku každého festivalu musí byť časový harmonogram. Napríklad takýto:ciara_2

 

Omyl

U vás začína týždeň v pondelok? U nás nie. „100 ľudí, 100 chutí.“, povie klasik. Mám rada poriadok a veci tak, ako majú byť. Tak som sa skrátka postavila,  vzala do ruky červenú fixku a ani neviem ako a dátumy som prepísala.

Nastalo hrobové ticho. V žilách mi začala tuhnúť krv. V hlave mi zrazu cinklo, čo teraz? Už niet cesty späť. Všetci sme začali jeden na druhého uprene hľadieť a čakali sme, čo sa stane. Pokračovanie nabudúce...

S pozdravom, Vaša Luc.

  img_2063