LAHOFER rok 2014

Rok 2014 bol pre vinárstvo LAHOFER rokom úspešným. Počasie síce vinárom veľmi neprialo, ale zato nás tešilo ovocie z minulých rokov. To trpezlivo dozrievalo v sudoch a fľašiach a keď prišiel správny čas a víno bolo presne také, aké má byť, vyslali sme ho do sveta. Domov sa vracalo (väčšinou) s hodnotnou nálepkou na hrudi, teda hrdle fľaše. Ozdobené medailou.  Okrem početných menších oblastných vinárskych súťaží sme naše vína posielali aj na veľké,  zahraničné, prestížne súťaže. Pár vám ich nižšie predstavíme.

Z najväčšej českej vinárskej súťaži Prague Wine Trophy sme odchádzali s ohromným pocitom úspechu, veď sme získali až päť výzmamných ocenení. Titul šampióna, Prague Regional Champion, získalo naše Rulandské biele, voňavý Muškát moravský si odniesol zlatú medailu. Striebro si svojou skvostnou chuťou zaslúžil veľký (nie len) letný hit Rosé LAHOFER  a tiež sladké Rulandské šedé, ročník 2012. 

Víno LAHOFER má zastúpenie aj v Salóne vín Českej republiky. A nie jedno! Hneď štyri vína sa stali súčasťou stovky najlepších vín v ČR. V našom eshope nájdete  ocenený suchý Rizling rýnsky. Viac o tomto významnom úspechu si môžete prečítať tu.

AWC Vienna je najväčšia vinárska súťaž v Európe. Vína, tu podliehajú obzvlášť prísnemu hodnoteniu, na rozdiel od väčšiny medzinárodných súťaží, kde je tendencia udeľovať zlatú medailu od 85 bodov vo Viedni je treba až 90 bodov. Dokonca aj na zisk striebornej medaily je potrebné získať aspoň 87 bodov, z tohto pohľadu má veľkú cenu aj  Seal of Approval, voľne preložené ako pečať kvality, cena pre vína, ktoré boli ohodnotené  84 až 86 bodmi. LAHOFER si z AWC Vienna 2014 odniesol až 8 ocenení. Zlatú medailu získala vaša obľúbená Pálava, striebro si hrdo odniesli VOC Veltlínske zelené či polosladký Tramín. Potrebný počet bodov na Seal of Approval nazbierali napríklad naša špecialita Rulandské šedé či vyzreté Veltlínske zelené, ročník 2011.

Koncom roka sa v slovinskej Ľubľane konala prehliadka vín spojená so súťažou Vino Slovenija Gornaja Radgona. Za striebro si dizajnovo zaujímavé diplomy odniesli naše  Veltlínske zelené, ktoré bodovalo aj na Concours Mondial de Bruxelles či Prague Wine Trophy a VOC Rizling rýnsky.

Aby sme všetko uviedli na správnu mieru, za prestížnymi vinárskymi súťažiami netreba chodiť za len za hranice. Slovenské súťaže ako prešovská Muvina, Víno Tirnavia či Pezinské vínne trhy sú podujatia, ktoré sa kvalitou, či už zo stránky organizačnej alebo súťažnými vzorkami, vyrovnajú už spomínaným európskym súťažiam. Lahofer nechýbal ani na jednej z týchto prehliadok vín. Z Muviny si odniesol hneď dve zlaté medaily za Pálavu a Rulandské šedé. Na podujatí Víno Tirnavia získal Müller Thurgau hneď dve ocenenia, stal sa šampiónom a jeho chuť ocenili zlatou medailou. Zlatú medailu si od porodcov tejto súťaže vyslúžil aj náš  Muškát moravský. Muškát moravský bodoval aj na Pezinských vínnych trhoch odkiaľ si odniesol striebornú medailu. O striebro v Pezinku rozšíril svoju zbierku ocenení aj VOC Rizling rýnsky.

Začitok roka 2015 nám spríjemnila správa, že sa Vinárstvo LAHOFER stalo finalistom súťaže Vinářství roku 2014 v kategórií "Velké vinářství".  Ocenené vinárstva budú slávnostne vyhlásené behom slávnostného večera 26. marca 2015 v Prahe.

Takto vyzeral rok 2014 u nás v LAHOFERi, tešíme sa, že okrem súťaží sa stretávame s vami na rôznych  eventoch, ochutnávkach a udalostiach. My sme zažili úspešný rok aj vďaka Vám.  Veríme, že ako naši zákazníci ste si rok 2014 užili naplno s množstvom zážitkov a úspechov, tak ako my. Chceme vám poďakovať za vašu priazeň. Stále nás poháňa vízia robiť veci lepšie a tým sa približovať k vám, k našim zákazníkom. Uľahčiť našu vzájomnú komunikáciu či spríjemniť nakupovanie cez e-shop.  Naším cieľom je aby bolo víno skutočným zážitkom!

 

ocenenia_lahofer