Aký bol 1. ročník LAHOFESTu?

Predminulý víkend sa zapísal do dejín Lahoferu. Dlho očakávaný festival LAHOFEST je už za nami, ale ako to celé prebiehalo? Čo všetko mohli návštevníci zažiť a aké spomienky v nich zanechal? To všetko vám prinášame v retrospektívnom pohľade na LAHOFEST.

lahofer-tim

 

Vydarený prvý ročník

V piatok - 7.10.2016 a v sobotu 8.10.2016 sa otvorili brány pre prvých návštevníkov tohtoročného LAHOFESTu. Samotná účasť prekvapila aj nás. Plná sála od začiatku až do konca. V priestoroch hotela IBIS na Zámockej ulici v Bratislave panovala príjemná atmosféra, vo veľkom sa degustovalo až 50 vzoriek plus dve prekvapenia v podobe Rulandského šedého, cibébový výber, z Lahoferu aj od Hanzela. Návštevníci festivalu mali možnosť ochutnať vína zaradené do jednej z piatich kategórií:

1. Apelačné odrody VOC - Rizling rýnsky, Sauvignon a Veltlínske zelené sú jedinými odrodami, ktoré sú zaradené do apelačného systému VOC Znojmo. V prvej kategórii bolo zaradených 15 vín, nie len vína zatriedené do VOC systému, ale aj klasické neskoré zbery, výbery z hrozna, vína suché aj polosladké.

_o7a4184

 

2. Rulandské biele odrody - 10 rôznych odtieňov Rulandského šedého a Rulandského bieleho. Dlhodobo sa traduje, že Lahofer Rulandské "umí", táto kategória medzi návštevníkmi právom zanechala výborný dojem. Okrem neskorých zberov a výberov z hrozna sme ponúkli aj jeden bobuľový výber a dva cibébové výbery - ročník 2011 z Lahoferu a ročník 2015 od Hanzela.

_o7a4191

 

3. Aromatické vína - áno, tieto vína sú poznávacím znamením Lahoferu na Slovensku. Okrem toho, že u slovenských zákazníkov stúpa obľuba aromatických vín so zvyškovým cukrom, Lahofer naďalej udáva tón v kvalite týchto vín, vďaka čomu sa na celkovom predaji podieľajú cca. 40 %. Kto ešte nechutnal náš Muškát moravský, Muškát žltý, Müller Thurgau alebo Tramín červený? Skutočným klenotom nášho vinárstva je aj tento rok sladká Pálava vo výbere z hrozna.

_o7a4164

 

4. Nezaradené/Zaujímavosti - že ste ešte nepočuli o Rotgipfleri či Kerneri? O Silváne ste síce počuli, ale roky ste ho nikde nevideli? Neuburské a Vlašák nepijete? Sme radi, že sme mali možnosť presvedčiť vás aj o vysokej kvalite tých vín, ktoré zvyčajne nie sú v strede záujmu väčšiny konzumentov vína. Máme veľkú radosť, že pre veľkú časť návštevníkov bola práve táto kategória jednou z najzaujímavejších.

umelecka_lahofer

 

5. Modré odrody - áno, na Morave je naozaj zima. Aj preto mali červené vína podstatne menšie zastúpenie ako biele. Sme radi, že aj naše červené si našli svojich fanúšikov. Veľký ohlas zaznamenala najmä naša posledná červená novinka - mladý Blauburger od Hanzela.

_o7a4126

 

Návštevníci, milovníci či fanúšikovia Lahoferu mali okrem dodržiavania pitného režimu možnosť občerstviť sa originálnym občerstvením, prezrieť a kúpiť si unikátne hodinky dvoch privátnych značiek. Všetky vystavené hodinky boli vyrobené ručne, časť z nich dokonca ako unikátny kus - na LAHOFESTe sa vyskytoval jediný exemplár na svete.

hodinky

 

A aby sme každému jednému z vás zvečnili prítomný okamih na LAHOFESTe, mali ste príležitosť sa nechať odfotiť profesionálnym fotografom, ktorý Vám fotku aj priamo vytlačil a zvečnená spomienka bola na svete.

studio-session-2-895

 

Poďakovanie

Máme obrovskú radosť, že prvý ročník LAHOFESTu dopadol vysoko nad naše očakávania. Máme obrovskú radosť, že sa vám pácilo a odchádzali ste spokojní. Náš festival by nebol festivalom, ak by ste neprišli vy, fanúšikovia, priaznivci a milovníci vín Lahofer. Poďakovanie patrí najmä vám, pretože vy ste tým článkom, ktorý festivalu dodal ten správny šmrnc. Ďakujeme.

 

ucastnici_lahofest

 

Poďakovanie patrí aj našim partnerom, ktorí doplnili tú správnu atmosféru festivalu nielen chuťovými, ale aj vizuálnymi zážitkami.

 

Možno vás zaujíma, kto za LAHOFESTom stál a celé to "spískal". LAHOFEST tím v zložení - zľava: Janka, Peťo, Lucka, Marcel, Monika, Pali a Bohuš. Spoločnými silami zhmotnili myšlienku festivalu a premenili ju tak na skutočnosť.

lahofer-tim_cenzura

 

Už teraz sa tešíme na druhý ročník. Dovtedy - dovedenia a na zdravie!